Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Ortopedzi z Buska-Zdroju przeprowadzili innowacyjny zabieg. Pierwszy taki w Polsce

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Ortopedzi z Buska-Zdroju przeprowadzili innowacyjny zabieg. Pierwszy taki w Polsce

Busko-Zdrój / 10 grudnia 2019 / Tekst
sszpitalbusko.pl sszpitalbusko.pl

Specjaliści z powiatowego szpitala w Busku-Zdroju przeprowadzili trudny i rzadko wykonywany zabieg operacyjny założenia endoprotezy nadgarstka.

U operowanego pacjenta w młodości doszło do urazu nadgarstka, co doprowadziło do zwyrodnienia, objawiającego się blokadą ruchu oraz ogromnym bólem.

– Do wymiany stawu nadgarstka dochodzi wtedy, gdy leczenie farmakologiczne nie przynosi pozytywnych efektów. Skutkiem przeprowadzonego zabiegu jest uwolnienie pacjenta od przejmującego bólu, widocznej gołym okiem opuchlizny, oraz usunięcie dolegliwości związanych ze sztywnością stawu. Przed zabiegiem chory nie mógł wykonywać nawet prostych, podstawowych czynności typu: zapinanie odzieży na guziki, posługiwanie się kluczami itp. Po zabiegu  poprawie uległ komfort jego życia, a dolegliwości bólowe ustąpiły – informuje dyrektor lecznicy Grzegorz Lasak.

– Warto podkreślić, że jest to pierwszy w Polsce zabieg z wykorzystaniem konkretnej endoprotezy nadgarstka, renomowanej amerykańskiej firmy. Podobne operacje wykonywane są w naszym kraju wyłącznie na terenie specjalistycznych klinik – dodaje dyrektor.

Zabieg przy asyście lekarza Jacka Piątka przeprowadził doktor Włodzimierz Witwicki. Operacja trwała około dwóch godzin. Pacjent po trzech dniach został wypisany do domu.

ZOSTAW KOMENTARZ