Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»[FOTO] Na co dzień działają na rzecz potrzebujących. Dziś otrzymali nagrody

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

[FOTO] Na co dzień działają na rzecz potrzebujących. Dziś otrzymali nagrody

Kielce / 25 listopada 2019 / Tekst

Dom Pomocy Społecznej w Mnichowie, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bielinach oraz Dom "Senior+" w Ożarowie zostały uhonorowane statuetkami przyznanymi przez wojewodę świętokrzyskiego za pomoc na rzecz potrzebujących. Nagrody zostały wręczone podczas uroczystości z okazji obchodów Dnia Pracownika Socjalnego.

Przyznane przez wojewodę Zbigniewa Koniusza statuetki wręczono w trzech kategoriach: "ośrodek pomocy społecznej", "dom pomocy społecznej" oraz "dom i klub Senior+". W pierwszej z nich laureatem został Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bielinach. Kapituła doceniła zaangażowanie jednostki wkładane w pracę na rzecz najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy, świadomie i odpowiedzialnie realizowaną pracę socjalną, a także doskonałą realizację projektów, takich jak taxi dla staruszka.

- Jest to nagroda zespołowa, bo niczego nie udałoby nam się osiągnąć indywidualnie. Na co dzień pracujemy bardzo sumiennie i po cichu, dlatego bardzo się cieszymy, że zostaliśmy uhonorowani - powiedziała Małgorzata Sarnecka, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielinach.

Wyróżnienia zostały przyznane Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Chmielniku i Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Mniowie.

W drugiej kategorii statuetkę otrzymał Dom Pomocy Społecznej w Mnichowie. Nagroda została przyznana za nowatorskie rozwiązania wprowadzone w placówce i tworzenie sprzyjających warunków dla mieszkańców. - To dla mnie ogromna niespodzianka. Nie spodziewaliśmy się, że nasza codzienna praca zostanie zauważona i nagrodzona w taki sposób - stwierdził Tomasz Szymański, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Mnichowie.

Wyróżnienia powędrowały do Domów Pomocy Społecznej w Piekoszowie i Pińczowie.

W ostatniej kategorii za działalność na rzecz seniorów nagrodę otrzymał Dom "Senior+" w Ożarowie, który jest ośrodkiem wsparcia dla 20 osób. - Jest nam niezmiernie miło, jesteśmy szczęśliwi i naprawdę zaskoczeni taką nagrodą. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do naszego sukcesu - mówiła Elżbieta Gronek, koordynator dziennego domu i klubu "Senior+" w Ożarowie.

Wyróżnienia otrzymały Klub "Senior+" w Bodzechowie i w Skarżysku-Kamiennej.

Nagrody w imieniu wojewody wręczył jego doradca Andrzej Pruś. - Pracownicy socjalni na co dzień zasługują na szacunek i uznanie, bo doskonale wiedzą, co to znaczy służba. Niosą pomoc tym, którzy nie zawsze sobie radzą w życiu i realizują biblijne powiedzenie: "Coście uczynili jednemu z tych braci moich najmniejszych, mnieście uczynili" - powiedział.

Gościem uroczystości w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach był senator Krzysztof Słoń, który podkreślił, że pracownicy socjalni odgrywają bardzo ważną rolę w społeczeństwie. - Praca pracowników socjalnych to powołanie, bo nie idą do niej ludzie, którzy chcą zarabiać wielkie pieniądze, chcą się rozwijać, osiągać sukcesy i uznanie. To jest bardzo często praca cicha, w najtrudniejszych środowiskach, trudnych rodzinach, gdzie bardzo łatwo o zjawiska patologiczne i na tym też polega piękno tego trudu, że pracownicy socjalni mogą dostrzegać efekty swojej pracy, jeśli uratują jakąś rodzinę i pomogą rodzicom w wychowaniu dzieci - tłumaczył senator Słoń.

Dzień Pracownika Socjalnego obchodzony jest 21 listopada. To święto wszystkich pracowników służb społecznych, a w szczególności - socjalnych. W województwie świętokrzyskim mamy ich około 700.

ZOSTAW KOMENTARZ