Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Na Stadionie powstają apartamenty i… wycinane są drzewa

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

Na Stadionie powstają apartamenty i… wycinane są drzewa

Kielce / 10 grudnia 2019 / Tekst
Na Stadionie powstają apartamenty i… wycinane są drzewa Fot. Mateusz Wolski

Trwa budowa dwóch apartamentowców na kieleckim Stadionie niedaleko restauracji Stangret. Inwestycja budzi kontrowersje nie tylko ze względu na miejsce, w którym trwają prace, ale również na wycinkę drzew.

Dwa budynki, pięć kondygnacji i kilkadziesiąt mieszkań – tak będą wyglądały powstające apartamentowce na kieleckim Stadionie.  Inwestorem jest firma Becher, która prowadzi prace na terenie działki odkupionej od restauracji Stangret. – Mamy pozwolenie na budowę. Zaczęliśmy od wyburzenia istniejącego tam budynku i wycinki drzew kolidujących z naszą inwestycją – mówi Mirosław Głowacki, prezes firmy Becher.

To właśnie wycinka drzew budzi najwięcej kontrowersji. Jak mówi nam Mirosław Głowacki jego przedsiębiorstwo uzyskało zgodę na usunięcie 40 z nich. – Postaramy się uratować około sześciu drzew. Też mnie boli serce, bo nie lubię niszczyć przyrody – dodaje.

stang

Wątpliwości budzi również samo miejsce, w którym powstać ma czteropiętrowy budynek mieszkalny. Inwestycja uzyskała jednak wszelkie możliwe zgody i pozwolenia. – Było wystąpienie o warunki zabudowy i nie mogliśmy odmówić. Nie ma tutaj planu zagospodarowania, czyli działa zasada dobrego sąsiedztwa. Skoro więc funkcja zabudowy rodzinnej jest w pobliżu, bo mamy tam wielorodzinny budynek socjalny, to na podstawie analiz wydaliśmy zgodę – mówi Radiu eM Kielce Artur Hajdorowicz, dyrektor Wydziału Urbanistyki i Architektury.

Co ciekawe, obok działki odkupionej od restauracji Stangret, Becher posiada również nieruchomość nabytą od miasta. Jak jednak zapewnia właściciel firmy, obecnie nie ma planów inwestycyjnych w tym miejscu.

ZOSTAW KOMENTARZ