Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: wiara

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

W ostatnim czasie na ulicach polskich miast doszło do wielu aktów profanacji wiary katolickiej, a we Wrocławiu zaatakowano nożem kapłana udającego się na poranną Mszę Świętą. W niedzielę po Eucharystii wierni śpiewali suplikacje „Święty Boże, Święty Mocny…” jako akt ekspiacji za świętokradztwa i ataki agresji na księży. Do obecnej sytuacji odniósł się senator Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Słoń w audycji "Prawdę Mówiąc" Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

– Eucharystia jest naszą największą świętością – mówił biskup kielecki Jan Piotrowski podczas procesji w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, która przeszła ulicami Kielc. Wierni tradycyjnie zatrzymali się przy czterech ołtarzach ustawionych w centrum naszego miasta.

Ulicami naszego miasta przeszła Droga Światła – nabożeństwo wielkanocne, podczas którego wierni rozważają wydarzenia po Zmartwychwstaniu Jezusa. – Wszystko w atmosferze radości, którą chcemy przekazać innym – mówi ksiądz Rafał Dudała, rektor Kościoła Akademickiego św. Jana Pawła II.

Michał Koterski przez wiele lat zmagał się z uzależnieniem od narkotyków i alkoholu. Próbował na swój sposób radzić sobie z tymi problemami, ale zorientował się, że sam nie da rady i potrzebuje pomocy Pana Boga. W niedzielę był gościem spotkania, które odbyło się w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach. Aktor opowiadał o swoim nawróceniu. Zgodził się też porozmawiać z nami o swojej wierze i relacji z Panem Bogiem.

[VIDEO] W niedzielę Uwielbienie na Rynku

czwartek, 23 maja 2019 12:20

W niedzielę o godz. 19 na kieleckim Rynku odbędzie się Uwielbienie. To nowa forma ewangelizacji, która przyciąga wiele osób. W centrum jest Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie. 

„Tylko powiedz wszystkim” to akcja, która ma na celu pokazywanie księży świecących przykładem ofiarności wobec ludzi i oddania Bogu. Swoje świadectwo o księdzu Czesławie Wali zamieściła na Facebooku Magdalena Fogiel-Litwinek, przewodnicząca Kukiz ’15 w regionie świętokrzyskim.

Strona 1 z 4