Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: IPN

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

Nowe wystawy w "Przystanku Historia"

poniedziałek, 10 września 2018 11:59

"A więc wojna!!! Ludność cywilna we wrześniu ’39" oraz "Kino i teatr pod okupacją. Polskie środowisko filmowe i teatralne w czasie II wojny światowej" to tytuły dwóch wystaw, które można oglądać od wtorku w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia”. Do zwiedzania zaprasza Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach.

 

Świętokrzyskie Stowarzyszenie Kukiz’ 15 zwróciło się z wnioskiem do Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej o wznowienie śledztwa w sprawie Pogromu Żydów w Kielcach z dnia 4 lipca 1946 roku.

- W Polsce wiedza o pacyfikacji Michniowa nie była powszechna, nie mówiąc już o świecie. Chcemy to zmienić – powiedział w Radiu eM Kielce dr Jarosław Szarek, prezes Instytutu Pamięci Narodowej.

Seans historyczny o papieżu

piątek, 22 czerwca 2018 15:48

Już w środę, 27 czerwca, w Przystanku Historia IPN – Kielce będzie można obejrzeć film pt. „Z filmoteki bezpieki. Pielgrzymka”. Projekcja filmu odbędzie się w ramach stałego cyklu "Seans historyczny", w którym prezentowane są filmy fabularne, dokumentalne oraz reportaże z towarzyszącym im komentarzem historyka.

Wystawa "Ojcowie Niepodległości" w Kielcach

poniedziałek, 18 czerwca 2018 12:24

Od piątku w Kielcach będzie można ogladać wystawę "Ojcowie Niepodległości". Będzie ją można zobaczyć w Przystanku Historia Centrum Edukacyjnym IPN.

W tym tygodniu archeolodzy IPN na kieleckiej Łączce na cmentarzu na Piaskach odnaleźli szczątki trzech osób. Będą one skierowane do badań genetycznych.

Strona 1 z 12

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna