Na antenie: eMisja Specjalna
Gosia Cioroch
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: Instytut Designu

Na antenie: eMisja Specjalna
Gosia Cioroch
online button
online button

Wystawa ilustracji prasowej

środa, 20 września 2017 16:28

Zbiór interesujących ilustracji sporządzonych dla różnych czasopism pokaże Instytut Dizajnu. W ten piątek 22 września w galerii głównej odbędzie się wernisaż ekspozycji pt. „Uwikłani w tekst. Ilustracja zaangażowana”. Zobaczymy na niej prace 39 artystów, które stały się elementem publikacji w prasie.

Pokazali jak powstają kubki i talerze

sobota, 11 marca 2017 02:53

Ręcznie wykonane i zdobione talerze czy kubki zobaczymy na nowej wystawie Instytutu Dizajnu w Kielcach. Jednak te przedmioty to tylko niewielka część prezentacji pod hasłem „Akord. Praca, precyzja, produkt”. Zwiedzając ekspozycję dowiemy się, jak od początku do końca wygląda proces wytwarzania ceramicznego przedmiotu, który będzie jednocześnie nowoczesny, dobry jakościowo i estetyczny. Ta opowieść powstała przy współpracy Instytutu Dizajnu z Manufakturą w Bolesławcu produkująca wyjątkowe przedmioty codziennego użytku. Kuratorki wystawy, Marta Dachowska i Magdalena Gazur chcą by każdy kto zobaczy wystawę spojrzał na swoją zastawę stołową nieco inaczej. Przekonują, że te tradycyjne przedmioty z ceramiki przeszły długą drogę zanim trafiły na nasze stoły.

"Akord" - wernisaż wystawy w IDK

sobota, 11 marca 2017 02:53

IDK: Podsumowanie w tysiącach

piątek, 13 stycznia 2017 20:04

Instytut Dizajnu podliczył zeszłoroczną działalność. Instytucja zorganizowała 32 spotkania warsztatowe, w których wzięło udział prawie 3 tysiące osób w różnym wieku. Pracownicy IDK spędzili 220 godzin nad tym, aby je przygotować. Ponadto w przestrzeniach ekspozycyjnych pojawiło się 21 wystaw i odbyło się 25 innych wydarzeń kulturalnych. W sumie projektanci zagospodarowali 5800 godzin wolnego czasu kielczan. Wśród większych sukcesów instytucji można wymienić wystawę Fair Building oraz wprowadzenie do oferty warsztatów dla seniorów, które cieszą się sporą popularnością. 

Będzie zabawa w stolarza i detektywa

piątek, 13 stycznia 2017 16:14

Kontakt z naturalnymi materiałami, zabawa drewnem i poszukiwania bohaterów zaproponują pracownicy Wzgórza Zamkowego na czas ferii zimowych. Co prawda uczniowska laba w Świętokrzyskiem rozpocznie się dopiero za dwa tygodnie, ale projektanci i historycy już teraz kuszą swoimi propozycjami. 

Projektanci z Łodzi o swojej pracy

czwartek, 15 grudnia 2016 11:21

Symboliczny i wykorzystujący ciemne barwy, może trochę niepokojący – taki jest styl projektowania plakatów Marty i Michała Sicińskich. Z tą dwójką łodzian współtworzących studio Punk Widzenia będą mogli porozmawiać kielczanie. Spotkanie z projektantami odbędzie się jutro o godzinie 18 w czytelni Instytutu Dizajnu. 

Strona 1 z 2

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna