Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Wyświetlenie artykułów z etykietą: lgbt

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

Hulajnoga konkurs 700x200

Hulajnoga konkurs 300x250

Arcybiskup Stanisław Gądecki o ideologii LGBT

niedziela, 11 sierpnia 2019 05:01

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski wystosował specjalne oświadczenie dotyczące ideologii LGBT i osób związanych z tym środowiskiem. Arcybiskup Stanisław Gądecki broni w nim m.in. metropolitę krakowskiego, arcybiskupa Marka Jędraszewskiego i wskazuje, że świadczy to ozakorzenionym w pewnych środowiskach totalitaryzmie światopoglądowym”

13 lipca kieleckimi ulicami przeszedł Marsz Równości, organizowany przez środowiska LGBT. Niektórzy uczestnicy trzymali transparenty z białym orłem na tęczowym tle. Na policję trafiło wówczas zgłoszenie o domniemanym naruszeniu symboli państwowych.

I znów uczciliśmy powstańców warszawskich. W Godzinie W zatrzymały się samochody, ludzie ściągnęli do stolicy, by stanąć o godzinie 17 na rondzie Dmowskiego, a potem zaśpiewać niezakazane piosenki na placu Józefa Piłsudskiego. Były uroczystości, rekonstrukcje i co kto chce. Nawet poseł Piotr Misiło nie zawiódł.

Stosunek do wartości rodzinnych zasadniczo odróżnia zwolenników ideologii LGBT od milionów rodaków, którzy uważają rodzinę za najważniejsze dobro w swoim życiu. Zmiana definicji słowa "rodzina" jest centralną osią sporu. Różnice w podejściu do wartości rodzinnych  widać jednak nawet w tak błahej historii, jaką opowiedziała jedna z uczestniczek marszu zwolenników ideologii LGBT w Kielcach. Posłuchajcie, obejrzyjcie... 

 

Flaga z orłem na tęczowym tle – taki transparent pojawił się podczas Marszu Równości w Kielcach. – Mieliśmy zgłoszenie ewentualnego naruszenia symboli narodowych – przyznaje nadkomisarz Kamil Tokarski, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach i dodaje, że służby analizują sprawę.

Kilkaset osób wzięło udział w marszu równości, który przeszedł ulicami Kielc. Uczestnicy zgromadzenia wyruszyli z Parku Miejskiego im. Stanisława Staszica skandując hasła: "wolność", "równość", "tolerancja".

Strona 1 z 2