Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: Przystanek Historia

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


Dagmara Ryńska z Pińczowa i Natalia Morgaś z Ostrowca Świętokrzyskiego to laureatki półfinału wojewódzkiego V Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück”. Eliminacje odbywały się w Centrum Edukacyjnym „Przystanek Historia” IPN w Kielcach.

Dwie nowe wystawy w Przystanku Historia

piątek, 18 stycznia 2019 13:33

"Polsko-bolszewicka wojna na plakaty" oraz "Rewolucja społeczna czy dzika przebudowa. Przekształcenie własności  w Polsce w latach 1944-1956" to dwie nowe wystawy dostępne w Centrum Edukacyjnym "Przystanek Historia".

Nowe wystawy w "Przystanku Historia"

poniedziałek, 10 września 2018 11:59

"A więc wojna!!! Ludność cywilna we wrześniu ’39" oraz "Kino i teatr pod okupacją. Polskie środowisko filmowe i teatralne w czasie II wojny światowej" to tytuły dwóch wystaw, które można oglądać od wtorku w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia”. Do zwiedzania zaprasza Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach.

 

O relacjach polsko-żydowskich w IPN

wtorek, 03 lipca 2018 12:43

O polskiej pomocy Żydom w czasie II wojny światowej debatowali historycy  w Centrum Edukacyjnym Instytutu Pamięci Narodowej „Przystanek Historia” w Kielcach. Konferencja ma przybliżyć opinii publicznej fakty o heroicznej postawie Polaków pod okupacją niemiecką.

Seans historyczny o papieżu

piątek, 22 czerwca 2018 15:48

Już w środę, 27 czerwca, w Przystanku Historia IPN – Kielce będzie można obejrzeć film pt. „Z filmoteki bezpieki. Pielgrzymka”. Projekcja filmu odbędzie się w ramach stałego cyklu "Seans historyczny", w którym prezentowane są filmy fabularne, dokumentalne oraz reportaże z towarzyszącym im komentarzem historyka.

Lewica niejedno ma imię

środa, 09 maja 2018 12:49

18 maja 2018 r. o godzinie 17. w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” odbędzie się spotkanie z prof. dr. hab. Włodzimierzem Suleją „Lewica niejedno ma imię! Wokół kłamstwa komunistycznego” dotyczące działalności ruchu socjalistycznego na ziemiach polskich.

Strona 1 z 6

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna