Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: Park Etnograficzny w Tokarni

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


Imprezy plenerowe, cykl "Rodzinne niedziele w skansenie", lekcje i warsztaty muzealne, ścieżki tematyczne oraz wystawy to wydarzenia, które znalazły się w planach Muzeum Wsi Kieleckiej na 2019 rok. W tym roku otwarte zostanie również  Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie, które podlega Muzeum.

Perełka Muzeum Wsi Kieleckiej odzyskuje dawny blask

czwartek, 18 października 2018 14:35

Poprawa konstrukcji, uzupełnienie ubytków w marmoryzacji i srebrzeniu elementów snycerskich to prace, które zostały wykonane podczas pełnej konserwacji ambony w XVIII-wiecznym kościółku z Rogowa znajdującym się w Parku Etnograficznym w Tokarni. Przedsięwzięcie udało się zrealizować dzięki dofinansowaniu, jakie Muzeum Wsi Kieleckiej uzyskało ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Remont ambony w kościele z Rogowa zakończony

wtorek, 16 października 2018 10:59

Zakończyły się prace konserwacyjne ambony w XVIII-wiecznym kościółku z Rogowa znajdującym się w Parku Etnograficznym w Tokarni. Przedsięwzięcie mogło być zrealizowane dzięki dofinansowaniu, jakie Muzeum Wsi Kieleckiej uzyskało w ramach programów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Widowisko historyczne w Tokarni

niedziela, 14 października 2018 17:47

Widowisko historyczne z cyklu „Szlakiem wrześniowej chwały Oręża Polskiego 1939 -2018", które w tym roku poświęcone będzie tematowi "7 Dywizja Piechoty w obronie granicy" odbędzie sie w najbliższą niedzielę w Parku Etnograficznym w Tokarni. Wezmą w nim udział rekonstruktorzy z całej Polski.

Jesień i jej smaki

niedziela, 23 września 2018 12:22

Pokaz kiszenia kapusty, darcia pierza, przędzenia na przęślicy i degustacje potraw, które królowały na stołach dawnych mieszkańców świętokrzyskiej wsi będą towarzyszyły pierwszej edycji "Smaków jesieni". Impreza odbędzie się w najbliższą niedzielę w parku Etnograficznym w Tokarni.

 

Święto Chleba

niedziela, 09 września 2018 22:02

Pokazy rżnięcia słomy w sieczkarni, przemiału zboża w żarnach i młócenia cepem będą towarzyszyć tegorocznemu Świętu Chleba. Impreza odbędzie się w najbliższą niedzielę w Parku Etnograficznym w Tokarni.

 

Strona 1 z 8

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna