Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: Wiślica

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

Ponad 1,5 miliona złotych otrzymało 16 gmin naszego województwa w ramach rządowego programu „Senior+”. Dzięki środkom powstanie dziesięć klubów i jeden dom dla seniorów.

Coroczne, tym razem już XVII Diecezjalne Spotkanie Młodych w Wiślicy odbyło się pod hasłem "Po co Ci to? Pod prąd do źródła". W spotkaniu tłumnie uczestniczyła młodzież z naszej diecezji.

Młodzi spotkają się w Wiślicy

piątek, 26 kwietnia 2019 13:50

15 czerwca Młodzi Diecezji Kieleckiej spotkają się po raz 17. w Wiślicy. Hasło tegorocznego Diecezjalnego Dnia Młodzieży będzie brzmieć "Po co Ci to? Pod prąd do źródła".

Pielgrzymi udadzą się do Wiślicy

środa, 05 września 2018 08:20

W najbliższą sobotę odbędzie się diecezjalna pielgrzymka do Wiślicy. Wydarzenie będzie się odbywać w ramach Wielkiego Odpustu Wiślickiego przeżywanego od wielu lat w Sanktuarium Uśmiechniętej Madonny Łokietkowej.

Powstanie kolejna ścieżka rowerowa

czwartek, 15 marca 2018 10:18

Ścieżka rowerowa o długości niemal 38 kilometrów powstanie na południu regionu. Powstanie ona na terenie gmin Kazimierza Wielka, Czarnocin, Opatowiec i Wiślica. Chodzi o tereny Nadnidziańskiego Parku Krajobrazowego i Natura 2000. Oprócz asfaltowej drogi powstaną także miejsca edukacji ekologicznej i infrastruktura towarzysząca.

Od 1 stycznia 2018 roku Wiślica jest najmniejszym miastem w Polsce. Liczy 500 mieszkańców. – Małe miasto, ale z wielką historią – podkreśla Stanisław Krzak, burmistrz Wiślicy.

Strona 1 z 5