Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: Dworek Laszczyków

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


Różne tradycje regionu świętokrzyskiego związane ze Świętami Bożego Narodzenia będzie można poznać, odwiedzając kiermasz świąteczny i wystawę "Betlejem Świętokrzyskie" w Dworku Laszczyków w Kielcach. Wydarzenia zaplanowano na 16 grudnia.

"Pokojowy patriotyzm" w Dworku Laszczyków

wtorek, 23 października 2018 16:25

"Pokojowy patriotyzm" to tytuł najnowszej wystawy, którą z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowało Muzeum Wsi Kieleckiej. Ekspozycję można oglądać w Dworku Laszczyków w Kielcach.

"Pokojowy patriotyzm". Wystawa w Dworku Laszczyków

wtorek, 23 października 2018 08:21

"Pokojowy patriotyzm" to tytuł najnowszej wystawy czasowej, jaką z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowuje Muzeum Wsi Kieleckiej. Wernisaż odbędzie się w najbliższy wtorek o godzinie 15 w Dworku Laszczyków w Kielcach.

 

Poznaj historię Dworku Laszczyków

wtorek, 14 sierpnia 2018 10:09

Historię 230-letniego Dworku Laszczyków oraz sylwetki jego kolejnych właścicieli i mieszkańców będzie można poznać podczas wykładu, który odbędzie się w najbliższą niedzielę w dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach. To już kolejne spotkanie z cyklu "Niedziela w muzeum".

Wielkanoc w tradycyjnym ujęciu

wtorek, 27 marca 2018 16:25

Bogatą wystawę o dawnych zwyczajach związanych z Wielkim Tygodniem i Wielkanocą otworzyło Muzeum Wsi Kieleckiej. Odwiedzając Dworek Laszczyków obejrzymy kolekcję współczesnej sztuki ludowej odwołującej się do tematyki pasyjnej, zbiór kołatek, kraszanki i nie tylko. Świetnym streszczeniem ekspozycji jest jej tytuł: „A ty Jezus Nazarański! Przezegnaj nas krzyzem pańskim. Wielkanoc w zwyczajach i sztuce ludowej”.

Regionalne smakołyki i tradycyjne ozdoby świąteczne zaproponowali wystawcy uczestniczący w kiermaszu wielkanocnym przy Dworku Laszczyków w Kielcach. Odwiedzający dziedziniec zabytkowej posiadłości mogli kupić tradycyjne wędliny, ciasta, sery czy oleje. To była także okazja do nabycia strojnej palmy wielkanocnej.

Strona 1 z 7

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna