Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: NURT

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


Rekordowa liczba filmów na 24. Nurcie

wtorek, 23 października 2018 13:40

46 filmów dokumentalnych z całej Polski będzie można zobaczyć w ciągu pięciu dni tegorocznej, 24 edycji Festiwalu Form Dokumentalnych "Nurt", który odbędzie się w dniach od 19 do 23 listopada w Kieleckim Centrum Kultury. Pokazom będzie towarzyszył maraton filmowy poświęcony zmarłym wybitnym twórcom form dokumentalnych oraz warsztaty filmowe z Krzysztofem Miklaszewskim, pomysłodawcą festiwalu.

 

Co ciekawego w KCK?

czwartek, 15 lutego 2018 15:52

Z kompozycjami kanadyjskiego barda zmierzy się w Kielcach jedna z najbardziej charyzmatycznych polskich artystek. W tę niedzielę 18 lutego w Kieleckim Centrum Kultury wystąpi Renata Przemyk a zaśpiewa nam piosenki Leonarda Cohena. Podczas koncertu pod hasłem „Boogie Street” usłyszymy poetyckie utwory w spolszczonych wersjach.

Gala finałowa 23. festiwalu NURT

piątek, 24 listopada 2017 23:27

Wspomnieniem koncertu The Rolling Stones, który w latach 60. ubiegłego wieku odbył się w Warszawie dokumentalista Jan Sosiński zapewnił sobie główną nagrodę w 23. Festiwalu Form Dokumentalnych NURT. Za obraz pt. „Moi Rollingstonsi” reżyser otrzymał statuetkę Złotego NURTu i grant finansowy w wysokości 10 tysięcy złotych. Drugi stopień podium zajęła Emi Buchwald z filmem pt. „Nauka”. Trzecie miejsce zajął Grzegorz Linkowski, który podczas tegorocznego festiwalu prezentował dokument pt. „Zwierze na papierze”.

Wkrótce rusza wielki przegląd dokumentów

wtorek, 14 listopada 2017 15:39

41 filmów zobaczymy podczas 23. Festiwalu Form Dokumentalnych NURT, który odbędzie się w Kieleckim Centrum Kultury. Przegląd rozpocznie się w najbliższy wtorek 21 listopada i potrwa 4 dni. Konkursowa część imprezy została podzielona na 9 pokazów. Każdy z nich będzie dotyczył określonej tematyki, takiej jak historia, problemy współczesności czy niepełnosprawność.

Film dokumentalny znów zagości w Kielcach

poniedziałek, 16 października 2017 16:53

41 filmów zobaczymy podczas 23. Festiwalu Form Dokumentalnych NURT, który odbędzie się w Kieleckim Centrum Kultury. Przegląd rozpocznie się 21 listopada i potrwa 4 dni. Konkursowa część imprezy została podzielona na 9 pokazów. Każdy z nich będzie dotyczył określonej tematyki, takiej jak historia, problemy współczesności czy niepełnosprawność.

Strona 1 z 2

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna