Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: Urząd Marszałkowski

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl


Przewodnik po regionie dla najmłodszych

piątek, 07 września 2018 15:31

„Kolorowy portret Polski – Świętokrzyskie” to nowa książka dla dzieci, przygotowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego we współpracy z wydawnictwem Bellona – jednym z najstarszych polskich wydawnictw. Książka w przystępny sposób przybliża dzieciom historię województwa, najciekawsze miejsca, tradycje, regionalne przysmaki i ciekawostki. Wszystko opatrzone jest obrazkami oraz dostosowane do potrzeb i możliwości młodego odbiorcy.

Dożynki wojewódzkie we Włoszczowie

poniedziałek, 27 sierpnia 2018 15:01

Występy lokalnych artystów, kiermasze rękodzieła i produktów kulinarnych oraz konkursy i prezentacje sprzętu rolniczego będą towarzyszyć tegorocznym XVIII Świętokrzyskim Dożynkom Wojewódzkim, które odbędą się w najbliższą niedzielę we Włoszczowie. Przed publicznością wystąpi królowa disco polo, Shazza.

 

Do 31 sierpnia można składać wnioski w kolejnej edycji „Świętokrzyskiego Programu Wspierania Edukacji Wybitnie Uzdolnionych Uczniów i Studentów”.

„Cyfrowe 20@lat Świętokrzyskiego” to hasło konkursu, do którego zaprasza Departament Społeczeństwa Informacyjnego Urzędu Marszałkowskiego. Jego celem jest wyróżnienie i promowanie najlepszych i najbardziej dojrzałych projektów teleinformatycznych realizowanych przez działające w województwie świętokrzyskim jednostki publiczne i przedsiębiorstwa.

Jak podkreślają organizatorzy jest to także wyróżnienie osób, kreatywnie zaangażowanych w rozwój społeczeństwa informacyjnego w naszym regionie. Kapituła konkursu oceni rolę IT w budowaniu wartości przedsiębiorstwa, niestandardowych rozwiązań informatycznych a administracji, dojrzałość organizacyjną laureatów, wydajność procesów biznesowych oraz ich wsparcie ze strony IT.

Zgłoszenia do Konkursu Regionalnego można dokonać w 5 kategoriach: projekt, przedsiębiorstwo, instytucja publiczna, gospodarz i informatyk.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 sierpnia 2018 roku. Ogłoszenie laureatów i wręczenie im statuetek nastąpi podczas uroczystej gali, którą zaplanowano na październik bieżącego roku.

Młodzi ludzie z Ukrainy przyjechali do Kielc

poniedziałek, 23 lipca 2018 14:08

Dwudziestoosobowa grupa dzieci i młodzieży pochodzących z rodzin poszkodowanych w wyniku wojny we wschodniej Ukrainie odwiedziła po raz czwarty nasze województwo. Młodzi ludzie od piątku zapoznają się z największymi atrakcjami naszego regionu. Dziś spotkali się z marszałkiem Adamem Jarubasem i wicemarszałkiem Janem Maćkowiakiem.

 

Nagrodzą innowacyjne gminy

środa, 18 lipca 2018 10:18

Trwa nabór wniosków w plebiscycie "Moje Innowacyjne Otoczenie - Moja Innowacyjna Gmina”. Konkurs organizowany jest przez Departament Polityki Regionalnej, Oddział ds. Innowacji i Transferu Wiedzy w Urzędzie Marszałkowskim.

Strona 1 z 11

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna