Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Mateusz Żelazny
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: misje

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Mateusz Żelazny
online button
online button

11 maja w diecezji kieleckiej rozpocznie się zbiórka elektrośmieci na rzecz misji. Będzie można oddać stare, niepotrzebne i zużyte baterie, telefony, lodówki, telewizory i wiele innych tego typu rzeczy. Pieniądze pozyskane w ten sposób przeznaczone zostaną na realizację projektów misyjnych.

Biskup spotkał się z misjonarzami

wtorek, 01 maja 2018 11:19

W Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach odbyło się spotkanie misjonarzy i rodzin misjonarzy diecezji kieleckiej. Uroczystej Mszy Świętej inaugurującej wydarzenie przewodniczył ksiądz biskup Jan Piotrowski, ordynariusz diecezji kieleckiej.

Będziemy mogli pomóc krajom misyjnym

środa, 25 kwietnia 2018 14:36

Stare, niepotrzebne i zużyte baterie, telefony, lodówki, telewizory i wiele innych tego typu rzeczy będzie można oddać na rzecz misji. W diecezji kieleckiej już wkrótce ruszy zbiórka elektrośmieci na ten cel.

Przed nami Niedziela Ad Gentes

czwartek, 22 lutego 2018 12:29

Przed nami  II niedziela Wielkiego Postu znana także jako Niedziela Ad Gentes. W Kościele to Dzień  Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. We wszystkich parafiach i wspólnotach zakonnych  modlimy się tego dnia w intencji misji, misjonarzy i misjonarek.

Święto świadectwa wiary

piątek, 05 stycznia 2018 09:33

Uroczystość Objawienia Pańskiego - Święto Trzech Króli, to Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom. – W osobach Trzech Króli widzimy tych, którzy szukają Chrystusa. Szukać Chrystusa to szukać prawdy, dobroci, miłości – powiedział na antenie diecezjalnego Radia eM Kielce ks. biskup Jan Piotrowski, Biskup Kielecki.

Wybudowano kolejną studnię w Afryce

piątek, 01 grudnia 2017 10:57

Dzięki zebranej w Diecezji Kieleckiej makulaturze wybudowano już cztery studnie w Afryce: dwie z nich stanęły w Republice Środkowej Afryki, a trzecia i czwarta w Czadzie. - Jest to olbrzymi krok milowy dla mieszkańców tych małych miejscowości – powiedział Władysław Burzawa, wiceprzewodniczący Rady Miasta Kielce i inicjator akcji „Makulatura na Misje”.  Teraz rusza zbiórka na kolejną studnię. Powstanie ona najprawdopodobniej w Kamerunie. Więcej na ten temat w porannej audycji „Prawdę Mówiąc” Katarzyny Bernat.

Strona 1 z 5

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna