Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: turystyka

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


Turyści chętnie odwiedzają nasz region

środa, 30 stycznia 2019 12:01

Jura Park w Bałtowie, Klasztor na Świętym Krzyżu i Kompleks Świętokrzyska Polana w Chrustach koło Zagnańska to najchętniej odwiedzane atrakcje turystyczne w województwie świętokrzyskim w 2018 roku. Większość miejsc przyciągnęła także więcej gości niż w poprzednich latach.

Spotkanie dla miłośników i pasjonatów gór

czwartek, 16 sierpnia 2018 14:11

Jakub Juszyński i Tomasz Habdas, twórcy blogów podróżniczych będą gośćmi spotkania dla miłośników i pasjonatów gór, które odbędzie się w najbliższą sobotę w kieleckim Centrum Geoedukacji.

 

Ponad 21,5 miliona złotych dofinansowania otrzyma Związek Gór Świętokrzyskich na realizację dwóch projektów w ramach działania "Zachowanie dziedzictwa kulturowego i naturalnego". Dziś w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego zostały przekazane umowy na realizację tych inwestycji.

 

Ławeczki upamiętniły znanego regionalistę

poniedziałek, 23 kwietnia 2018 20:45

Na kieleckiej Kadzielni odsłonięte zostały Ławeczki Jerzego Kapuścińskiego. Upamiętniają one lubianego przewodnika świętokrzyskiego. Nietypowy pomnik układa się w inicjały miłośnika Kielecczyzny. Projekt przygotowali projektanci pracowni przestrzeni publicznej i komunikacji wizualnej w Instytucie Dizajnu: Judyta Marczewska, Dominika Janicka i Michał Gdak.

Województwo przyciąga turystów

poniedziałek, 19 marca 2018 17:14

Województwo świętokrzyskie przyciąga coraz więcej turystów. W 2017 roku w regionie udzielono niemal milion siedemset tysięcy miejsc noclegowych. Dla porównania, w 1998 roku udzielono o milion noclegów mniej. Według najświeższych statystyk, wśród najpopularniejszych atrakcji znajduje się Jurapark w Bałtowie, klasztor na Świętym Krzyżu oraz Zamek Królewski w Chęcinach. Tylko te trzy miejsca w ubiegłym roku odwiedziło ponad 850 tysięcy gości.

Odwołaniami do dawnych dziejów regionu i ludowych podań będą kusiły okolice Świętego Krzyża. W najbliższych latach w regionie zrealizowane zostaną dwa duże projekty z czego jeden przypomni kulturę benedyktynów. Drugi zaowocuje rozbudową Parku Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich „Łysa Góra”, który przeniesie nas w świat nauki, mitów i baśni. Inwestycje mają przyciągnąć do województwa kolejnych turystów i powstaną przy współudziale funduszy unijnych.

Strona 1 z 3

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna