Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: pomnik

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


Kieleccy urzędnicy pytają mieszkańców co zrobić z pomnikiem Kobiety autorstwa Józefa Opali. Rzeźba stała na skwerze ulicy Kościuszki, Bodzentyńskiej i IX Wieków Kielc, ale stanął tam inny pomnik - Wincentego Witosa.

Pomnik Witosa stanął w Kielcach

czwartek, 08 listopada 2018 05:29

Na skwerze przy skrzyżowaniu ulic IX Wieków Kielce, Bodzentyńskiej i Kościuszki stanął ponad 2,5 metrowy pomnik Wincentego Witosa. Jego uroczyste odsłonięcie zaplanowano na najbliższą sobotę.

Na czwartkowej sesji Rady Miasta, kieleccy radni zgodzili się na budowę pomnika ś.p. Przemysława Gosiewskiego przy ul. Warszawskiej. Pomnik stanie przed "Przystankiem Historia IPN".

Pomnik na Kadzielni zostanie zburzony?

piątek, 12 stycznia 2018 15:07

Być może już niedługo jeden z bardziej znanych pomników w Kielcach zostanie zburzony. Chodzi o monument Bojowników o Wyzwolenie Narodowe i Społeczne na kieleckiej Kadzielni, który według nowelizacji ustawy dekomunizacyjnej powinien zniknąć z przestrzeni miejskiej.

Pomnik upamiętni znanego regionalistę

czwartek, 06 października 2016 16:15

Opowiadał o Kielecczyźnie, organizował wyprawy ze szczególną troską o niepełnosprawnych, kształcił przyszłych przewodników po regionie. Teraz przyjaciele chcą upamiętnić sławnego regionalistę. Na Kadzielni stanie nietypowy pomnik, który wspominać będzie Jerzego Kapuścińskiego.

Happening w Kostce

sobota, 11 czerwca 2016 13:28

- Nie pamiętam tak uroczystego otwarcia ulicy - tak senator Krzysztof Słoń skomentował oficjalne otwarcie odnowionej ulicy św. Stanisława Kostki w Kielcach. Wydarzenie pod hasłem  „Kostka biega po kostce do Kostki” połączone było z poświęceniem pomnika, a zakończyło się festynem rodzinnym.

Strona 1 z 2

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna