Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: służba zdrowia

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl


Służba zdrowia jest priorytetem

poniedziałek, 12 lutego 2018 09:22

Pod koniec ubiegłego tygodnia minister zdrowia Łukasz Szumowski podpisał porozumienie z lekarzami rezydentami. - To bardzo ważne i cieszę się, że do tego doszło. Premier Morawiecki mówił w swoim expose, że służba zdrowia będzie dla niego priorytetem i rzeczywiście tak jest. Jednym z założeń porozumienia jest to że szybciej dojdziemy do stanu, w którym 6 proc. PKB będzie przeznaczane właśnie na służbę zdrowia - powiedziała w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat posłanka Anna Krupka z Prawa i Sprawiedliwości.

4,5 miliona złotych to dodatkowe pieniądze, które trafią do świętokrzyskich szpitali. Ma to związek z tym, że o 2 procent wzrosła wycena świadczeń medycznych. Lecznice mogą wystawić poprawione faktury wsteczne od 1 lipca, aby otrzymać większy zwrot kosztów.

Minister Radziwiłł o sieci szpitali

czwartek, 22 czerwca 2017 16:26

Od 1 października w całej Polsce zacznie funkcjonować tzw. „sieć szpitali”.   W Świętokrzyskiem niemal wszystkie lecznice zostaną do niej włączone. Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł mówił dziś w Kielcach o korzyściach jakie przyniesie ta zmiana. Według niego sieć zapewni lepszą opiekę nad pacjentami. 

Wstrzymano konsultacje społeczne

czwartek, 22 czerwca 2017 13:33

Przerwano konsultacje społeczne  dotyczące projektu nowelizacji ustawy o działalności leczniczej.

Pierwszy poród w wodzie odbył się 8 grudnia w Klinice Położnictwa i Ginekologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Zuzia urodziła się zdrowa. Jej mama poród w wodzie wspomina bardzo dobrze. 

Przełom w leczeniu WZW!

środa, 01 lipca 2015 10:37

Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia, od 1 lipca 2015 r. refundacją objęta zostanie pierwsza bezinterferonowa terapia wirusowego zapalenia wątroby typu C. To informacja na którą od dawna czekali wszyscy pacjenci i początek wspaniałego przełomu w leczeniu tej choroby, który aktualnie rozgrywa się w naszym kraju. Terapia zostanie udostępniona w ramach nowego programu lekowego „Leczenie przewlekłego wirusowego zapalenia wątroby typu C terapią bezinterferonową”. Niewątpliwie jest to ogromny przełom w leczeniu osób zakażonych HCV w naszym kraju. Leki udostępniane w ramach listy refundacyjnej posiadają blisko 100% skuteczność leczenia i nie wywołują skutków ubocznych.

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna