Na antenie: Radio eM

Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: LOTTO Ekstraklasa

Korona Kielce w meczu 26. kolejki LOTTO Ekstraklasy pokonała na wyjeździe Jagiellonię Białystok 2:1. Wynik w 37. minucie ładnym strzałem z dystansu otworzył Wato Arweładze. Przed zejściem do szatni rezultat podwyższył Matej Puczko. Podopieczni  Gino Lettieriego w drugiej połowie długo kontrolowali przebieg boiskowych zdarzeń, ale w 77. minucie gola kontaktowego zdobył Jesus Imaz. "Żółto-czerwoni" zdołali utrzymać korzystny rezultat, który w ostatniej minucie doliczonego czasu ustalił Felicio Brown Forbes. Korona na swoim koncie ma 39 punktów i na razie zajmuje 8. miejsce w tabeli.

Przewaga Korony nad 9. miejscem topnieje

wtorek, 05 marca 2019 09:46

Korona Kielce po 24. kolejce LOTTO Ekstraklasy ma tylko trzy punkty przewagi nad dziewiątym miejscem. Porażkę drużyny Gino Lettieriego w Sosnowcu wykorzystało Zagłębie Lubin, które pokonało na własnym terenie prowadzącą w tabeli Lechię Gdańsk 2:1.

– To nie był najlepszy mecz w naszym wykonaniu. Potrafimy grać dużo lepiej. Mieliśmy sporo szczęścia w wielu sytuacjach oraz dobrego bramkarza. Traciliśmy zbyt dużo prostych piłek, dlatego w ofensywie nie wyglądało to tak, jak sobie wyobrażaliśmy. Całe szczęście, że Michał Miśkiewicz trzymał nas przy życiu – powiedział po bezbramkowo zremisowanym meczu z Lechią Gdańsk, Gino Lettieri, trener Korony Kielce.

Korona Kielce w hitowym spotkaniu 22. kolejki LOTTO Ekstraklasy bezbramkowo zremisowała na Suzuki Arenie z Lechią Gdańsk. W całym meczu więcej klarownych sytuacji wypracował sobie lider rozgrywek, ale "żółto-czerwonych" często przed stratą bramki ratował świetnie dysponowany Michał Miśkiewicz. W 51. minucie rzut karny przestrzelił napastnik gości – Flavio Paixao. Podopieczni Gino Lettieriego utrzymali 4. miejsce w tabeli.

Korona Kielce udanie wznowiła zmagania w LOTTO Ekstraklasie po zimowej przerwie. "Żółto-czerwoni" w meczu 21. kolejki pokonali na wyjeździe Arkę Gdynia 2:1. W 27. minucie na listę strzelców wpisał się Felicio Brown Forbes. Tuż przed przerwą prowadzenie "żółto-czerwonych" podwyższył Adnan Kovacević, który skutecznie wykonał rzut karny. Gospodarze gola kontaktowego zdobyli na kwadrans przed końcem, ale w końcówce nie udało im się odwrócić losów rywalizacji. Podopieczni Gino Lettieriego w ligowej tabeli przesunęli się na 4. miejsce.

Wykorzystamy okazję

poniedziałek, 24 grudnia 2018 09:06

Korona Kielce na dobre zadomowiła się w górnej „ósemce” LOTTO Ekstraklasy. Zespół w kolejnej rundzie regularnie punktuje i nie musi drżeć o utrzymanie. Być może w nowym roku pokusi się o historyczny wynik, jakim będzie miejsce premiowane grą w europejskich pucharach.