Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: Rada Miasta

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


Na oficjalnym profilu miasta Kielce na Facebooku Bogdan Wenta oskarżył radnych PiS-u o upolitycznienie sprawy przekazania budynku szkoły Siostrom Nazaretankom i "wytworzenie konfliktu ideologicznego". Jednocześnie przekazał, że spełni wolę większości radnych i przygotuje umowę użyczenia dla Sióstr.

Potężne emocje wywołała sprawa wydzierżawienia Siostrom Nazaretankom budynku szkoły podstawowej przy ulicy Marszałkowskiej. Ostatecznie większość radnych jest za bezpłatnym użyczeniem obiektu.

Prezydent Kielc, Bogdan Wenta wycofuje się z projektu podwyżki opłat za pobyt i wyżywienie dziecka w żłobku. Radni mieli zajmować się podwyżką na czwartkowej sesji Rady Miasta, ale zdecydowali się przełożyć dyskusję na ten temat.

Władze miasta nie wezmą na razie kredytu na przebudowę ulic Witosa i Zagnańskiej. By znaleźć brakujące pieniądze urzędnicy przesunęli pieniądze zaplanowane na inne inwestycje.

Protesty mieszkańców poskutkowały. Inwestor wycofał wniosek budowy bloku mieszkalnego przy ul. Nowej.

Z falą krytyki spotkał się nowy herb miasta Kielce. W czwartek radni przegłosowali projekt uchwały dotyczącą ustanowienia symboli Kielc.

Strona 1 z 15

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna