Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: Wyższe Seminarium Duchowne

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


"Czy polskość to nienormalność? Pytania o specyfikę historii Polski w "długim wieku XIX" (1795-1918). To tytuł wykładu prof. Andrzeja Nowaka z Instytutu Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego, który zainaugurował konferencję naukową "Na stos rzuciliśmy nasz życia los...". W dwudniowym wydarzeniu zorganizowanym w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości będzie uczestniczyło 26 prelegentów reprezentujących 17 instytucji naukowych z całej Polski.

 

Biskup Kaczmarek - pasterz niezłomny

wtorek, 23 października 2018 11:23

Dziś w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach rozpoczyna się sesja naukowa poświęcona ks. biskupowi Czesławowi Kaczmarkowi. Jednym z prelegentów będzie ks. dr Tomasz Gocel, który wygłosi referat pt. "Biskup Czesław Kaczmarek – pasterz niezłomny, prześladowany i więziony".

Sesja o biskupie Kaczmarku

niedziela, 21 października 2018 13:49

Wyższe Seminarium Duchowne w Kielcach zaprasza na sesję poświęconą biskupowi kieleckiemu Czesławowi Kaczmarkowi, która odbędzie się w najbliższy wtorek w auli seminaryjnej.

 

Sesja o biskupie Kaczmarku

wtorek, 23 października 2018 09:51

Wyższe Seminarium Duchowne w Kielcach zaprasza na sesję poświęconą biskupowi kieleckiemu Czesławowi Kaczmarkowi, która odbędzie się 23 października w auli seminaryjnej.

Alumni rozpoczęli nowy rok akademicki

środa, 10 października 2018 13:52

52 alumnów, w tym czterech po raz pierwszy rozpoczęło dzisiaj nowy rok akademicki w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach. Inaugurację poprzedziła Eucharystia w Bazylice Katedralnej, której przewodniczył biskup kielecki Jan Piotrowski. Podczas homilii życzył seminarzystom, żeby Jezusowe powołanie słyszeli każdego dnia.

 

Nabór do Seminarium

wtorek, 26 czerwca 2018 09:58

Trwa nabór w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach na rok Akademicki 2018/2019. Alumni Seminarium stają się jednocześnie studentami Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, stąd obowiązują kryteria rekrutacji takie, jak na Wydziale Teologii KUL.

Strona 1 z 4

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna