online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: diecezja kielecka
online button
online button

Czekają na Panamę

poniedziałek, 19 marca 2018 09:36

Trwają przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w styczniu 2019 roku  w Panamie. W diecezji kieleckiej na wyjazd zapisało się już 50 osób.

Zbliża się kolejny Światowy Dzień Młodzieży obchodzony na szczeblu diecezjalnym. W diecezji kieleckiej wspólne świętowanie tego dnia rozpocznie się w wigilię Niedzieli Palmowej, czyli 24 marca.

Nocna Droga Krzyżowa po raz czwarty

wtorek, 20 lutego 2018 08:33

Już po raz czwarty Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Kieleckiej organizuje Nocną Drogę Krzyżową na Święty Krzyż. Tym razem  wydarzenie odbywać się będzie pod hasłem „Krzyżu święty, nade wszystko".

Rozmowa z doktorem Tomaszem Domańskim, historykiem z kieleckiej delegatury IPN.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

czwartek, 07 grudnia 2017 09:25

Po raz kolejny Caritas Diecezji Kieleckiej organizuje Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.  W tym roku przygotowano około  80 tys. świec, które można nabywać w parafiach a także w Biurze Caritas przy Placu  Najświętszej Maryi Panny 1 w Kielcach.

Po premierze filmu o biskupie Kaczmarku

czwartek, 30 listopada 2017 19:22

W kinie Moskwa obyła się premiera filmu pt. „Czesław Kaczmarek. Biskup niezłomny” w reżyserii Sławomira Mazura. Produkcja przytacza historię zatrzymania i przesłuchiwania kieleckiego duchownego. Na kinowym ekranie zobaczyliśmy zrekonstruowane sceny z dochodzenia, którym komuniści chcieli złamać biskupa Kaczmarka. Część fabularyzowaną uzupełniają wypowiedzi specjalistów z Instytutu Pamięci Narodowej i Uniwersytetu Jana Kochanowskiego oraz komentarze księdza Jana Śledzianowskiego.

Strona 1 z 11

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

Jeden procent

banner edukacja ekonomiczna