Na antenie: Fajna zmiana
Aleksandra Niemczyk i Mateusz Żelazny
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: diecezja kielecka

Na antenie: Fajna zmiana
Aleksandra Niemczyk i Mateusz Żelazny
online button
online button

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

czwartek, 07 grudnia 2017 09:25

Po raz kolejny Caritas Diecezji Kieleckiej organizuje Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.  W tym roku przygotowano około  80 tys. świec, które można nabywać w parafiach a także w Biurze Caritas przy Placu  Najświętszej Maryi Panny 1 w Kielcach.

Po premierze filmu o biskupie Kaczmarku

czwartek, 30 listopada 2017 19:22

W kinie Moskwa obyła się premiera filmu pt. „Czesław Kaczmarek. Biskup niezłomny” w reżyserii Sławomira Mazura. Produkcja przytacza historię zatrzymania i przesłuchiwania kieleckiego duchownego. Na kinowym ekranie zobaczyliśmy zrekonstruowane sceny z dochodzenia, którym komuniści chcieli złamać biskupa Kaczmarka. Część fabularyzowaną uzupełniają wypowiedzi specjalistów z Instytutu Pamięci Narodowej i Uniwersytetu Jana Kochanowskiego oraz komentarze księdza Jana Śledzianowskiego.

Kielczanie znów sięgają do lokalnej historii. W ten czwartek 30 listopada światło dzienne ujrzy nowa produkcja filmowa w reżyserii Sławomira Mazura pod tytułem „Czesław Kaczmarek. Biskup niezłomny”. Obraz przypomni postać duchownego prześladowanego przez komunistów. Z jednej strony film przedstawia tragedię jednostki, z drugiej horror minionej epoki.

W niedzielę – 26 listopada we wszystkich Kościołach i kaplicach w Polsce miało miejsce uroczyste odnowienie Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.  Uroczystości w Bazylice Katedralnej w Kielcach przewodniczył ks. biskup Jan Piotrowski.

 

W Centrum Spotkań i Dialogu Diecezji Kieleckiej w Skorzeszycach trwają rekolekcje duszpasterzy sportowców. Uczestniczy w nich ponad sześćdziesięciu kapłanów z całej Polski.

Pożegnaliśmy ks. biskupa Kazimierza Ryczana

wtorek, 19 września 2017 14:09

W diecezji kieleckiej odbyły się uroczystości pogrzebowe ks. biskupa Kazimierza Ryczana.  Mszy św. pogrzebowej  w Bazylice Katedralnej w Kielcach przewodniczył abp Marek Jędraszewski - metropolita krakowski. 

Strona 1 z 10

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna