Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: podsumowanie

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


Około 35 tysięcy potrzebujących skorzystało w ubiegłym roku z pomocy Caritas Diecezji Kieleckiej. W tym czasie przeprowadzone zostały liczne dzieła charytatywne oraz podjęto nowe inicjatywy skierowane do ubogich rodzin, osób chorych, starszych, niepełnosprawnych, bezrobotnych i bezdomnych.

Imprezy plenerowe, cykl "Rodzinne niedziele w skansenie", lekcje i warsztaty muzealne, ścieżki tematyczne oraz wystawy to wydarzenia, które znalazły się w planach Muzeum Wsi Kieleckiej na 2019 rok. W tym roku otwarte zostanie również  Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie, które podlega Muzeum.

Ponad trzysta adopcji w ciągu siedmiu lat przeprowadził Świętokrzyski Ośrodek Adopcyjny w Kielcach. W ubiegłym roku przysposobionych zostało 45 dzieci z naszego województwa. Kilkorgu z nich udało się znaleźć rodziców poza regionem świętokrzyskim przy współpracy z innymi ośrodkami adopcyjnymi.

Kolejny stabilny rok Korony

niedziela, 30 grudnia 2018 19:19

Korona Kielce ustabilizowała formę. „Żółto-czerwoni” trzeci raz z rzędu w tabeli uwzględniającej wszystkie mecze rozegrane w danym roku uplasowali się na 8. miejscu. Podopieczni Gino Lettieriego w ostatnich dwunastu miesiącach na swoim koncie zapisali 49 punktów. Najlepsza, po raz siódmy, była Legia Warszawa. Podium uzupełniły Jagiellonia Białystok i Pogoń Szczecin. 

Województwo Świętokrzyskie zostało ocenione najlepiej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego za dotychczasowe działania związane z obchodami stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Mieszkańcy naszego regionu chętnie brali udział w koncertach, konkursach i uroczystościach upamiętniających wydarzenia i ludzi, którzy przyczynili się do odzyskania upragnionej wolności.  

Ponad 154 tysiące złotych na pomoc dla syryjskich dzieci, zamieszkujących tereny objęte wojną, udało się zebrać wolontariuszom podczas trwającej cztery miesiące akcji "Kielce dla Syrii". Środki zostaną przeznaczone na organizację turnusów terapeutycznych w Libanie i edukację ponad tysiąca najmłodszych ofiar wojny.

 

Strona 1 z 3

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna