Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: dni przyjazni polskowegierskiej

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


Gala Przyjaźni Polsko-Węgierskiej

piątek, 22 marca 2019 19:44

Prezydenci Polski i Węgier wraz z małżonkami uczestniczyli  w Gali Przyjaźni, głównym punkcie programu obchodów Dnia Przyjaźni Polsko - Węgierskiej. To Kielce są w tym roku gospodarzem tego wydarzenia.

Wystawa na Świętym Krzyżu

piątek, 22 marca 2019 11:12

Już w najbliższą sobotę na Świętym Krzyżu otwarta zostanie wystawa pt. "Polska - Węgry - początek" poświęcona przyjaźni polsko-węgierskiej. Ekspozycja została przygotowana przez Stowarzyszenie Per Crucem, Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej i Polskie Radio Kielce.

Muzeum Wsi Kieleckiej zaprasza na wernisaż unikatowej wystawy, prezentującej węgierską sztukę ludową "Hungarikum. Sztuka Ludowa Matyó". Odbędzie się on w najbliższą sobotę o godzinie 16 w Dworku Laszczyków w Kielcach.

Już w najbliższy piątek w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia" w Kielcach odbędzie się seminarium poświęcone historii polsko-węgierskiej. Organizatorami wydarzenia są Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Kielcach oraz Węgierski Instytut Kultury.

Wernisaż w bibliotece

piątek, 22 marca 2019 22:37

Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach zaprasza na wernisaż wystawy przygotowanej z okazji Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Odbędzie się on w najbliższy piątek o godzinie 13 w filii numer 9 przy ulicy Okrzei.

Spotkanie z Saroltą Bałagą

niedziela, 24 marca 2019 22:27

Już w najbliższą niedzielę o godzinie 12 Muzeum Historii Kielc będzie gościć mieszkającą w Kielcach od 1967 roku Węgierkę, Saroltę Bałagę, która przedstawi opowieść rodzinną pt. „Polscy uchodźcy na Węgrzech w latach II wojny Światowej".

Strona 1 z 2

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna