online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: Morawica
online button
online button

66-letnia kobieta trafiła do szpitala z poparzeniem przełyku. Wcześniej piła wodę mineralną. Policja bada sprawę i dopuszcza różne scenariusze.

Morawica: Cecyliada – święto artystów.

wtorek, 21 listopada 2017 12:57

Artyści z terenu miasta i gminy Morawica po raz kolejny spotkali się w ramach Cecyliady. Nazwa wydarzenia nawiązuje do obchodzonego 22 listopada wspomnienia św. Cecylii – patronki muzyki i śpiewu kościelnego.

Za kilka lat pojedziemy nową obwodnicą Morawicy i Woli Morawickiej w ciągu drogi krajowej numer 73. O tym, że inwestycja uzyska finansowanie poinformowała wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek. Prace mają być podzielone na dwie części. Przetarg na wykonanie pierwszego przeszło 4-kilometrowego odcinka od granic Kielc do miejscowości Brzeziny ma ruszyć już w sierpniu tego roku. Nabór ofert na wykonanie drugiego odcinka od Brzezin do Woli Morawickiej ma rozpocząć się latem przyszłego roku.

Trwa zbiórka funduszy na leczenie poszkodowanej w wypadku samochodowym Klaudii Hendel, utalentowanej wokalistki z Morawicy. W tym momencie młoda dziewczyna przebywa w szpitalu w Łodzi w bardzo ciężkim stanie. Lekarze musieli wyciąć jej śledzionę, fragmenty żołądka i wątroby. Prócz tego dziewczyna miała wyrwane ramie z barku i płuca przebite żebrami. Na szczęście nie został uszkodzony kręgosłup.

Do zderzenia dwóch pojazdów osobowych doszło w Morawicy na drodze krajowej 73. - Najprawdopodobniej jedna osoba jest ranna. Około pół godziny temu droga była zablokowana – mówił kilka minut po 12 starszy sierżant Damian Janus z zespołu prasowego świętokrzyskiej policji. Na miejscu pracują mundurowi.

Morawica wprowadza system ostrzeżeń SMS

wtorek, 10 stycznia 2017 08:10

Bezpłatny, mobilny system powiadamiania i ostrzegania wprowadziła Morawica. Opiera się on na nieodpłatnych wiadomościach SMS z informacjami między innymi o zagrożeniach pogodowych, utrudnieniach na terenie gminy czy wydarzeniach kulturalnych i sportowych. Będą one rozsyłane mieszkańcom, którzy subskrybują usługę. 

Strona 1 z 4

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna