Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: pociąg

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


Kończy się budowa nowego toru w rejonie Czarncy. Łącznica kolejowa Czarnca – Włoszczowa Północ, realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. usprawni kolejowe podróże w województwie świętokrzyskim i połączenia międzyregionalne. Koszt inwestycji to ponad 40 milionów złotych.

Nowe tory, bezpieczniejsze przejazdy, wygodne perony i szybszy transport. Takie zmiany czekają na podróżujących po modernizacji linii Skarżysko-Kamienna – Sandomierz. Inwestycja realizowana od czerwca przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ma kosztować 379 milionów złotych.

Wygodne perony dla podróżnych, sprawniejsze przewozy towarów, wyższy poziom bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych – to zakładane efekty rozpoczętej w czerwcu przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. modernizacji linii Skarżysko-Kamienna – Sandomierz. Już demontowana jest sieć trakcyjna i wymieniane tory na odcinku ze Skarżyska-Kamiennej do Starachowic. Utrzymany jest ruch pociągów. Wartość inwestycji to ok. 379 mln zł.

Turystyczny pociąg powraca na tory

piątek, 27 kwietnia 2018 15:51

Rusza turystyczny pociąg z Kielc do Sandomierza. Pierwszy wyruszył ze stolicy regionu w sobotę 28 kwietnia o godzinie 7.35 i będzie kursował codziennie przez cały długi weekend majowy. Wieczorny kurs powrotny z Sandomierza będzie wyjeżdżał o 17.45.

Powstanie 20 kilometrów nowych torów?

czwartek, 01 lutego 2018 16:03

Godzina podróży pociągiem z Kielc do planowanego Centralnego Portu Komunikacyjnego i godzina 15 minut do Warszawy. Takie przejazdy będą możliwe dzięki budowie nowego odcinka torów między Tumlinem a Wąsoszem Koneckim. Około 20-kilometrowy odcinek nowej trasy byłby łącznikiem między linią 8 a 25. Nie tak dawno informowaliśmy, że samorząd województwa chciałby doprowadzić do takiej inwestycji. Lobbuje za nią także wojewoda i świętokrzyscy parlamentarzyści z ramienia PiS.

Powracają wakacyjne połączenia kolejowe

wtorek, 20 czerwca 2017 11:25

Już w najbliższy weekend 24 – 25 czerwca samorząd wojewódzki ponownie uruchamia wakacyjne połączenie kolejowe na linii Kielce - Sandomierz. W każdy weekend do 27 sierpnia, jak również 15 sierpnia pociągiem odjeżdżającym z Kielc o godzinie 7.34 będzie można wyruszyć do Sandomierza. Dodatkowo 25 czerwca w godzinach 7.34 – 10.00 podczas podróży pociągiem będzie można skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych w ramach akcji profilaktycznej „Pociąg do zdrowia”, organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.

Strona 1 z 2

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna