STARCOM MULTI (7)

Na antenie: Weekend z blondynką
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: IPN

Na antenie: Weekend z blondynką
Radio eM Kielce
online button
online button

Lewica niejedno ma imię

środa, 09 maja 2018 12:49

18 maja 2018 r. o godzinie 17. w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” odbędzie się spotkanie z prof. dr. hab. Włodzimierzem Suleją „Lewica niejedno ma imię! Wokół kłamstwa komunistycznego” dotyczące działalności ruchu socjalistycznego na ziemiach polskich.

Dwie wystawy w IPN

piątek, 04 maja 2018 13:24

Anna Walentynowicz – legenda „Solidarności, a także laicyzacja życia społecznego w PRL – to dwa tematy nowych wystaw, które od maja można oglądać w Centrum Edukacyjnym „Przystanek Historia”.

Kłopoty z historią

wtorek, 17 kwietnia 2018 08:01

„Symbole (nie)pamięci? Wokół sporów o ulice i pomniki” to tytuł kolejnego spotkania z cyklu „Kłopoty z historią” w Przystanku Historia IPN- Kielce. Poprowadzi je dr Maciej Korkuć. Wydarzenie odbędzie się dziś o 17.

Trwają prace nad usuwaniem symboli związanych z systemami totalitarnymi z pomnika na Kadzielni. Z monumentu znikną m.in. gwiazdy radzieckie na czapkach i hełmach żołnierzy.

Z tej okazji Instytut Pamięci Narodowej przygotował ofertę edukacyjną skierowaną dla młodzieży, a pierwsze z wydarzeń odbędzie się już dziś o godz. 17.00 w Centrum Edukacyjnym „Przystanek Historia” na ulicy Warszawskiej 5. Młodzież z Zespołu Szkół Elektrycznych przedstawi montaż słowno-muzyczny z tytułem „Ludzi zdobywa się otwartym sercem a nie zaciśniętą pięścią”. Wydarzenie ma uczcić pamięć ofiar stanu wojennego, a także przybliżyć jeden z najdramatyczniejszych okresów powojennej Polski.

Obchody 71. rocznicy pogromu kieleckiego

wtorek, 04 lipca 2017 13:32

Trwają obchody 71. rocznicy pogromu kieleckiego, organizowane przez Stowarzyszenie im. Jana Karskiego.  W samo południe prezydent Kielc Wojciech Lubawski i wicewojewoda świętokrzyski Andrzej Bętkowski złożyli kwiaty przed tablicą poświęconą ofiarom pogromu, która znajduje się przy ulicy Planty 7.

Strona 1 z 10

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna

STARCOM MULTI (7)