online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: IPN
online button
online button

Z tej okazji Instytut Pamięci Narodowej przygotował ofertę edukacyjną skierowaną dla młodzieży, a pierwsze z wydarzeń odbędzie się już dziś o godz. 17.00 w Centrum Edukacyjnym „Przystanek Historia” na ulicy Warszawskiej 5. Młodzież z Zespołu Szkół Elektrycznych przedstawi montaż słowno-muzyczny z tytułem „Ludzi zdobywa się otwartym sercem a nie zaciśniętą pięścią”. Wydarzenie ma uczcić pamięć ofiar stanu wojennego, a także przybliżyć jeden z najdramatyczniejszych okresów powojennej Polski.

Obchody 71. rocznicy pogromu kieleckiego

wtorek, 04 lipca 2017 13:32

Trwają obchody 71. rocznicy pogromu kieleckiego, organizowane przez Stowarzyszenie im. Jana Karskiego.  W samo południe prezydent Kielc Wojciech Lubawski i wicewojewoda świętokrzyski Andrzej Bętkowski złożyli kwiaty przed tablicą poświęconą ofiarom pogromu, która znajduje się przy ulicy Planty 7.

Trwają obchody 71. rocznicy pogromu kieleckiego, które zorganizowało Stowarzyszenie im. Jana Karskiego. Przez kilka ostatnich dni w Instytucie Kultury Spotkania i Dialogu oglądaliśmy filmy dotyczące zbrodni sprzed lat, w tym między innymi nagradzany obraz „Przy Planty 7/9” w reżyserii Michała Jaskólskiego, Lawrence’a Loewingera. Swoje spojrzenie na kwestie pogromu kieleckiego pokażą także historycy.

Przegląd filmów historycznych

czwartek, 30 marca 2017 11:17

Rozpoczyna się IV edycja Kieleckiego Przeglądu Polskich Filmów Fabularnych „Historia w filmie”. Kolejną odsłonę cyklu zainauguruje pokaz „Generała Nila” w reżyserii Ryszarda Bugajskiego. Na ten seans zaprasza Instytut Pamięci Narodowej do kina Fenomen w murach Wojewódzkiego Domu Kultury już w czwartek 30 marca o godzinie 18. Prelekcję ph. „Generał Emil Fieldorf Nil – Polak, żołnierz, patriota” wygłosi Marek Jończyk, pracownik Biura Edukacji Narodowej kieleckiej delegatury Instytutu.

Upamiętniać Wyklętych?

środa, 29 marca 2017 17:48

„Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL – potrzeba chwili czy dług wobec Niezłomnych?” Pod tym hasłem odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Kłopoty z historią” w Centrum Edukacyjnym IPN Przystanek Historia.

Dr Tomasz Domański o utworzeniu AK

wtorek, 14 lutego 2017 09:13

- Kiedy generał Sikorski wydawał rozkazy dotyczące przemianowania Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową nikt nie słyszał na okupowanych ziemiach polskich o Walentynkach, ale dzięki temu, że dzień Świętego Walentego przypada na tę samą datę, co rocznica utworzenia AK, młodzieży łatwiej jest zapamiętać, kiedy doszło do tego ważnego historycznie wydarzenia - powiedział dr Tomasz Domański z kieleckiej delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Strona 1 z 10

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna