Na antenie: Radio eM

Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: Dafi Społem Kielce

Kieleccy siatkarze po ponad dwumiesięcznej przerwie wrócili do treningów. Drużyna, który w ostatni weekend września rozpocznie zmagania w pierwszej lidze została zbudowana praktycznie od nowa. Z kadry klubu, który w tamtym sezonie spadł z Plus Ligi pozostali tylko przyjmujący: Jakub Szymański i rozgrywający Piotr Adamski.

Siatkarze Dafi Społem w niedzielę i poniedziałek rozegrali sparingi z reprezentacją Szwecji, która w Polsce przygotowuje się do występów w Lidze Europejskiej. Podopieczni Dariusza Daszkiewicza w dwóch starciach musieli uznać wyższość graczy „Trzech Koron”.

Kieleccy siatkarze w tym sezonie po ośmiu latach opuścili szeregi PlusLigi. Obecnie trwają rozmowy w sprawie przyszłości klubu. - Istnieje kilka możliwych wariantów. Tym ostatnim jest rozwiązanie siatkówki w mieście, ale jego nie bierzemy nawet pod uwagę. Chcemy grać w pierwszej lidze, tylko musimy zastanowić się o jakie cele będziemy rywalizować - mówi w rozmowie z naszym radiem Jacek Sęk, prezes Dafi Społem.

Nie było niespodzianki na koniec plusligowych  zmagań siatkarzy Dafi Społem. Kielczanie w swoim ostatnim meczu w najwyższej klasie rozgrywkowej przegrali na wyjeździe z Jastrzębskim Węglem 0:3. Podopieczni Ferdinando de Giorgiego w setach kolejno wygrywali do 23, 16 i 21.

Jakub Wachnik zagra o mistrzostwo Libanu

sobota, 14 kwietnia 2018 09:35

Dafi Społem w niedzielnym, wyjazdowym meczu z Jastrzębskim Węglem będzie musiało poradzić sobie bez Jakuba Wachnika. Przyjmujący kieleckiej drużyny został wypożyczony do libańskiego klubu Zahara, z którym powalczy o tytuł mistrzowski.

Daszkiewicz: przyjęcie było decydujące

wtorek, 10 kwietnia 2018 11:12

Siatkarze Dafi Społem wczoraj rozegrali ostatni mecz w PlusLidze przed własną publicznością. Kielczanie musieli uznać wyższość Aluronu Virtu Warty Zawiercie, która wygrała 3:1.