Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: Żydzi

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


Polacy nie są odpowiedzialni za Holocaust

wtorek, 30 stycznia 2018 10:58

- Zarówno mnie, jak i całe kierownictwo Instytutu Pamięci Narodowej zaskoczyło to, jaka burza rozpętała się wokół nowelizacji ustawy o IPN, w której znalazł się zapis zakazujący używania sformułowania "polskie obozy zagłady". Jest to dla mnie zdumiewające, ponieważ to, co zostało ujęte w ustawie jest prawdą. Nie było polskich obozów śmierci. Polacy nie są odpowiedzialni za holocaust - powiedziała Dorota Koczwańska-Kalita, naczelnik kieleckiej delegatury IPN w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Świętokrzyski Sztetl z medalem

poniedziałek, 20 marca 2017 14:13

Ośrodek Edukacyjno-Muzealny "Świętokrzyski Sztetl" został uhonorowany Medalem Powstania w Getcie Warszawskim - poinformował serwis internetowy powiatu kieleckiego. Wyróżnienie to przyznaje Stowarzyszenie Żydów Kombatantów i Poszkodowanych w II Wojnie Światowej.

Ruszyła już piąta edycja konkursu wojewódzkiego „Nasi sąsiedzi Żydzi”, ale poszerzona o nową grupę uczestników. Tym razem będą mogli w nim wziąć udział słuchacze Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Organizatorom zależy na zwiększeniu liczby relacji i świadectw osób pamiętających żydowskich sąsiadów, a świadków z każdym rokiem ubywa. – Odchodzą naturalną koleją rzeczy, a wraz z nimi ginie pamięć o żydowskich sąsiadach na Kielecczyźnie – mówi Agnieszka Dziarmaga, kierownik Ośrodka Edukacyjno–Muzealnego „Świętokrzyski Sztetl” w Chmielniku.

Ważne uroczystości przy Planty 7/9

niedziela, 15 stycznia 2017 18:23

Odsłonięcie popiersia Jana Karskiego, uroczyste otwarcie Pokoju Błogosławieństw i wernisaż wystawy „Abraham i Franciszek”. Dla Stowarzyszenia im. Jana Karskiego niedziela upłynęła pod znakiem ważnych wydarzeń.

Dialog źródłem prawdy

niedziela, 15 stycznia 2017 13:03

- W modlitwie i dialogu człowiek zawsze poznaje prawdę o sobie –powiedział ksiądz biskup Jan Piotrowski w kontekście zbliżających się obchodów Dnia Judaizmu.

Jubileuszowy Dzień Judaizmu w Kielcach

czwartek, 12 stycznia 2017 07:10

Kielce staną się miejscem 20. Ogólnopolskiego Dnia Judaizmu. Tradycyjnie, wydarzenie zaplanowano na 17 stycznia. Hasłem tegorocznego spotkania są słowa: „Uwiodłeś mnie, Panie, a ja pozwoliłem się uwieść” (Jer. 20,7). 

 

 

Strona 1 z 4

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna