Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: Bazylika Katedralna

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


Do zadumy, refleksji i modlitwy za wszystkich wiernych zmarłych skłania nas obchodzony 2 listopada w Kościele katolickim Dzień Zaduszny. Z tej okazji w Bazylice Katedralnej biskupi kieleccy Jan Piotrowski, Andrzej Kaleta i Marian Florczyk sprawowali mszę świętą, podczas której powierzali Bogu zmarłych Pasterzy z naszej diecezji.

 

Św. Jan Paweł II misjonarz Chrystusa [wykład]

piątek, 19 października 2018 11:08

Mszy świętej w intencji współpracy misyjnej Kościoła przewodniczył w czwartek w Bazylice Katedralnej w Kielcach Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

Homilię wygłosił ks. dr Maciej Będziński, Sekretarz Krajowy Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary i Papieskiego Dzieła Piotra Apostoła. - Kościół pokazuje nam dziś świętego Jana Pawła II jako misjonarza i głosiciela Ewangelii Chrystusa wszystkim narodom mówił.

Uczniowie Zespołu Szkół Sióstr Nazaretanek im. świętej Jadwigi Królowej w Kielcach zakończyli dzisiaj rok szkolny mszą świętą w Bazylice Katedralnej. Eucharystii przewodniczył biskup kielecki Jan Piotrowski, który w wygłoszonej homilii życzył młodym ludziom, aby nie bali się podejmować ważnych decyzji, również w czasie wakacji.

 

Zbliża się kolejny Światowy Dzień Młodzieży obchodzony na szczeblu diecezjalnym. W diecezji kieleckiej wspólne świętowanie tego dnia rozpocznie się w wigilię Niedzieli Palmowej, czyli 24 marca.

- Boże Narodzenie jest świętem wiary w Syna Bożego, który stał się człowiekiem, aby przywrócić człowiekowi jego godność dziecka Bożego utraconą z powodu grzechu – mówił ks. biskup Jan Piotrowski podczas Bożonarodzeniowej Eucharystii w Bazylice Katedralnej w Kielcach.

Uroczystość Patronki Kielc

czwartek, 04 maja 2017 17:40

W niedzielę 7 maja obchodzimy Uroczystość Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej Patronki Kielc. W kieleckiej Bazylice Katedralnej Mszy świętej odpustowej o godz. 11 będzie przewodniczył Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

Strona 1 z 3

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna