Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: 112

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


Zmiany w numerach alarmowych

czwartek, 19 kwietnia 2018 17:15

Wchodzą zmiany dotyczące funkcjonowania numerów alarmowych. Dzwoniąc na 997 nie połączymy się z dyżurnym w policji, lecz z operatorem Centrum Powiadania Ratunkowego. Inaczej mówiąc nasze połączenie zostanie przekierowane na numer 112.

W tę niedzielę na Starym Kontynencie będziemy obchodzili Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112. To okazja, by podkreślić znaczenie tego numeru i przypomnieć, że pod dzwoniąc 112 nie znajdziemy partnera do opowiadania sobie żartów. A te niestety się zdarzają. Pracownicy obsługujący te połączenia mają pomóc w ratowaniu zdrowia i życia. Dzwoniąc bez potrzeby, możemy zablokować linię osobie, która naprawdę potrzebuje pomocy. Warto o tym pamiętać.

Będą promować numer 112

piątek, 10 lutego 2017 15:13

Konkursy, zabawy i spektakl „Kłopoty Misia Zdzisia” Teatru Moralitet z Krakowa – wszystko w temacie bezpieczeństwa. Takie atrakcje czekają na mieszkańców regionu z okazji europejskiego dnia numeru alarmowego 112. Akcja edukacyjna odbędzie się w galerii Echo i kierowana jest głównie do dzieci i młodzieży.

112 na ratunek

piątek, 10 lutego 2017 09:04

W najbliższą sobotę będziemy obchodzić Europejski Dzień numeru 112. - Ten numer integruje wszystkie służby. Często w stresie nie wiemy, na który z numerów alarmowych powinniśmy zadzwonić. Operator numeru 112 zadecyduje za nas, którą ze służb należy zawiadomić w konkretnej sytuacji - powiedział Michał Warszawski, Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzystowego Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego  w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Fałszywe połączenia wciąż problemem

czwartek, 09 lutego 2017 15:16

Telefon na numer 112 może uratować zdrowie lub życie. Niestety wciąż wielu ludzi traktuje go lekkomyślnie. Kiepscy żartownisie dzwonią, by zapytać kiedy przyjedzie autobus, zamówić pizzę czy wylać na osobę po drugiej stronie swoje frustracje. Takie połączenia blokują tę ważną linię i mogą spowodować, że do kogoś pomoc nie dojedzie na czas. Kilka sekund może kosztować czyjeś życie. Co roku w pierwszej połowie lutego podkreślamy jak ważny jest numer 112 i jak się z nim obchodzić. To też okazja do podsumowań.

Minister Mariusz Błaszczak w CPR

poniedziałek, 26 września 2016 16:49
Strona 1 z 2

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna