Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: numer alarmowy

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


W tę niedzielę na Starym Kontynencie będziemy obchodzili Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112. To okazja, by podkreślić znaczenie tego numeru i przypomnieć, że pod dzwoniąc 112 nie znajdziemy partnera do opowiadania sobie żartów. A te niestety się zdarzają. Pracownicy obsługujący te połączenia mają pomóc w ratowaniu zdrowia i życia. Dzwoniąc bez potrzeby, możemy zablokować linię osobie, która naprawdę potrzebuje pomocy. Warto o tym pamiętać.

Będą promować numer 112

piątek, 10 lutego 2017 15:13

Konkursy, zabawy i spektakl „Kłopoty Misia Zdzisia” Teatru Moralitet z Krakowa – wszystko w temacie bezpieczeństwa. Takie atrakcje czekają na mieszkańców regionu z okazji europejskiego dnia numeru alarmowego 112. Akcja edukacyjna odbędzie się w galerii Echo i kierowana jest głównie do dzieci i młodzieży.

112 na ratunek

piątek, 10 lutego 2017 09:04

W najbliższą sobotę będziemy obchodzić Europejski Dzień numeru 112. - Ten numer integruje wszystkie służby. Często w stresie nie wiemy, na który z numerów alarmowych powinniśmy zadzwonić. Operator numeru 112 zadecyduje za nas, którą ze służb należy zawiadomić w konkretnej sytuacji - powiedział Michał Warszawski, Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzystowego Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego  w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Fałszywe połączenia wciąż problemem

czwartek, 09 lutego 2017 15:16

Telefon na numer 112 może uratować zdrowie lub życie. Niestety wciąż wielu ludzi traktuje go lekkomyślnie. Kiepscy żartownisie dzwonią, by zapytać kiedy przyjedzie autobus, zamówić pizzę czy wylać na osobę po drugiej stronie swoje frustracje. Takie połączenia blokują tę ważną linię i mogą spowodować, że do kogoś pomoc nie dojedzie na czas. Kilka sekund może kosztować czyjeś życie. Co roku w pierwszej połowie lutego podkreślamy jak ważny jest numer 112 i jak się z nim obchodzić. To też okazja do podsumowań.

Prawie 74% połączeń fałszywych

czwartek, 11 lutego 2016 16:23

11 lutego obchodzimy Europejski Dzień Numeru 112. To okazja do podsumowań. Patrząc na statystyki z roku ubiegłego niektóre dane martwią inne cieszą. Ile wykonano połączeń z numerem alarmowym w naszym województwie?

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna