online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: Katedra
online button
online button

Zbliża się kolejny Światowy Dzień Młodzieży obchodzony na szczeblu diecezjalnym. W diecezji kieleckiej wspólne świętowanie tego dnia rozpocznie się w wigilię Niedzieli Palmowej, czyli 24 marca.

Pożegnaliśmy ks. biskupa Kazimierza Ryczana

wtorek, 19 września 2017 14:09

W diecezji kieleckiej odbyły się uroczystości pogrzebowe ks. biskupa Kazimierza Ryczana.  Mszy św. pogrzebowej  w Bazylice Katedralnej w Kielcach przewodniczył abp Marek Jędraszewski - metropolita krakowski. 

Wirtuoz wystąpi w katedrze

niedziela, 30 kwietnia 2017 16:33

Mistrz muzyki organowej z Japonii wystąpi w Kielcach. Yuzuru Hiranaka zagra w bazylice katedralnej podczas kolejnego koncertu w ramach 28. Festiwalu Muzyki Organowej i Sakralnej Anima Mundi. Muzyk obecnie mieszka w Kopenhadze, gdzie jest wykładowcą w Królewskiej Akademii Muzycznej.

Mieszkańcy Kielc już 90 lat dbają o artystyczną oprawę nabożeństw w najważniejszej w diecezji świątyni. Jubileusz obchodzi Chór Bazyliki Katedralnej im. św. Cecylii. Okrągła rocznica uczczona została Mszą świętą i koncertem muzyki poważnej.

Jubileusz Chóru Bazyliki Katedralnej

czwartek, 17 listopada 2016 18:10

W tym roku  Chór Bazyliki Katedralnej im. Św. Cecylii obchodzi jubileusz  90. lat istnienia.  

„Niech Krzyż Papieski ogrzewa serca”

poniedziałek, 31 października 2016 21:35

Kielczanie modlili się wokół Krzyża Papieskiego, który w ramach swej wędrówki z Włoszczowy przybył do Kielc. To symbol trzymany przez św. Jana Pawła II podczas jego ostatniej drogi krzyżowej w Wielki Piątek w 2005 roku. Obecnie krzyż odwiedza różne miejsca w Polsce.

Strona 1 z 3

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

Jeden procent

banner edukacja ekonomiczna