STARCOM MULTI (7)

Na antenie: Wrzuć na luz!
Aleksandra Niemczyk
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: Katedra

Na antenie: Wrzuć na luz!
Aleksandra Niemczyk
online button
online button

Niedziela Palmowa

niedziela, 25 marca 2018 14:04

[FOTO] Niedziela Palmowa

niedziela, 25 marca 2018 07:00

Dziś w Kościele katolickim obchodzimy Niedzielę Palmową - święto upamiętniające wjazd Jezusa do Jerozolimy. To także Światowy Dzień Młodzieży. Uroczystej Mszy świętej w kieleckiej Katedrze przewodniczył ks. biskup Jan Piotrowski.  

Zbliża się kolejny Światowy Dzień Młodzieży obchodzony na szczeblu diecezjalnym. W diecezji kieleckiej wspólne świętowanie tego dnia rozpocznie się w wigilię Niedzieli Palmowej, czyli 24 marca.

Pożegnaliśmy ks. biskupa Kazimierza Ryczana

wtorek, 19 września 2017 14:09

W diecezji kieleckiej odbyły się uroczystości pogrzebowe ks. biskupa Kazimierza Ryczana.  Mszy św. pogrzebowej  w Bazylice Katedralnej w Kielcach przewodniczył abp Marek Jędraszewski - metropolita krakowski. 

Wirtuoz wystąpi w katedrze

niedziela, 30 kwietnia 2017 16:33

Mistrz muzyki organowej z Japonii wystąpi w Kielcach. Yuzuru Hiranaka zagra w bazylice katedralnej podczas kolejnego koncertu w ramach 28. Festiwalu Muzyki Organowej i Sakralnej Anima Mundi. Muzyk obecnie mieszka w Kopenhadze, gdzie jest wykładowcą w Królewskiej Akademii Muzycznej.

Mieszkańcy Kielc już 90 lat dbają o artystyczną oprawę nabożeństw w najważniejszej w diecezji świątyni. Jubileusz obchodzi Chór Bazyliki Katedralnej im. św. Cecylii. Okrągła rocznica uczczona została Mszą świętą i koncertem muzyki poważnej.

Strona 1 z 3

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna