Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Zamienię

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

Kino Helios. Repertuar od 19 do 25 lipca

środa, 17 lipca 2019 15:25 Napisane przez

Kino Helios w Kielcach zaprasza na wydarzenia od 19 do 25 lipca.

W najbliższym czasie obejrzeć można premiery: "Król Lew", "Fighter" oraz "I znowu zgrzeszyliśmy dobry Boże!". 

W ramach Kina Konesera wyświetlony zostanie film "Gloria Bell", a w Kulturze Dostępnej "53 wojny".

Poza tym na ekranach pojawią się takie tytuły jak: "Yesterday", "Annabelle wraca do domu", "Stuber", "Młody Geniusz i kłopotliwe wynalazki", "Spider-man: daleko od domu" oraz"Sekretne życie zwierzaków domowych 2".

Jedna osoba została ranna w zdarzeniu, do którego doszło na trasie S7 w miejscowości Szewce. Samochód osobowy uderzył w bariery. Konieczne będzie lądowanie helikoptera LPR.

Nieszczęśliwe zdarzenia miało miejsce na drodze prowadzącej w kierunku Jędrzejowa na odcinku Skarżysko-Jędrzejów. Jezdnia jest zablokowana, a policja zabezpiecza teren.

Ma tam lądować śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Dodatkowe informacje

 • Miejsce Szewce

Inny odcień jazzu - HEAVY METAL SEXTET

niedziela, 28 lipca 2019 14:38

Dodatkowe informacje

 • Miesjce KCK
 • Godzina 20:30
 • Cena biletów wstęp wolny

SWINGIN’ MONIUSZKO

niedziela, 21 lipca 2019 14:36

Dodatkowe informacje

 • Miesjce KCK
 • Godzina 20:30
 • Cena biletów wstęp bezpłatny

Wsparcie rodzin zastępczych, powstanie Klubu Seniora, czy aktywizacja osób zagrożonych ubóstwem – to niektóre z działań, jakie wsparł samorząd województwa świętokrzyskiego kwotą ponad dziewięciu milionów złotych. Największą pomoc uzyskały Kielce.

Projekt realizowany przez nasze miasto będzie kosztował sześć milionów złotych, a wartość dofinansowania ze środków unijnych wyniosła ponad 5,5 miliona złotych. Dzięki tym środkom 40 wychowanków pieczy zastępczej weźmie udział w specjalnych treningach umożliwiającym im integrację ze środowiskiem i usamodzielnienie. W ramach programu 110 dzieci z placówek wsparcia dziennego zostanie zdiagnozowana pod kątem zaburzeń ogólnorozwojowych i specjalistycznych, a 36 rodzin będzie uczestniczyło w Szkole dla Rodziców. – Warto wymienić także powstanie dwóch ośrodków specjalistycznych, które zostaną wykorzystane do pracy całodziennej oraz dwóch świetlic środowiskowych dla dzieci z problemami rozwojowymi, mogących podlegać adopcji – mówi prezydent Kielc Bogdan Wenta. Utworzona zostanie także filia Klubu Seniora dla osób niesamodzielnych. Ma ona powstać przy ulicy Marszałkowskiej.

MOPR1

Z pomocy skorzystała także gmina Daleszyce. Trzydziestu podopiecznych Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, którzy są zagrożeni ubóstwem objętych zostanie Indywidualnym Planem Działania i warsztatami z zakresu kompetencji ogólnopracowniczych i treningiem kompetencji społecznych. – Innowacyjną częścią projektu będą opaski życia, które usprawnią komunikację między nimi, a ich opiekunami – dodaje Dariusz Meresiński, burmistrz Daleszyc. Wartość dofinansowania wyniosła ponad milion złotych.

MOPR2

Z kolei na stworzenie dla każdego uczestnika projektu Indywidualnej Ścieżki Reintegracji prawie trzy miliony złotych otrzymała gmina Skarżysko-Kamienna. W ramach programu zapewnione będzie indywidualne poradnictwo zawodowe, psychologiczne i prawne dla 90 osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem. Ponadto wezmą oni udział w specjalnych treningach, spotkaniach integracyjnych i zajęciach przygotowujących do podjęcia zawodu.

MOPR3

Umowy z beneficjentami podpisali: Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego i wicemarszałek Renata Janik.

Dodatkowe informacje

 • Miejsce Kielce

"Sztuka rapu"

piątek, 26 lipca 2019 13:05

Dodatkowe informacje

 • Miesjce KCK
 • Godzina 19:00
 • Cena biletów wstęp bezpłatny

Trwa remont dworca PKS, czyli Centrum Komunikacyjnego w Kielcach. Do tej pory zostało wykonanych prawie 40 procent wszystkich prac. Firma, która realizuje inwestycję zapewnia, że budowa przebiega zgodnie z planem i powinna się zakończyć się w czerwcu przyszłego roku.

Prace remontowe rozpoczęły się we wrześniu ubiegłego roku. Od tego czasu dokonano rozbiórki starego dworca oraz odbudowy tunelu wschodniego i zachodniego. Obecnie robotnicy kończą odtwarzanie stropów na budynku głównym. - Architekci zdecydowali się na odtworzenie pierwotnego wyglądu sufitu. Oznacza to, że zostanie zachowana forma charakterystycznego plastra miodu. Sufit będzie fornirowany i ozdobiony trójkątami. Wokół całej kopuły dolnej zostanie umieszczona kratownica - mówi Grzegorz Tomporowski, kierownik kontraktu.

Rozpoczęły się też roboty drogowe oraz montaż instalacji sanitarnych. Zgodnie z planem, do końca października powinna być wykonana elewacja zewnętrzna i poszycie obu kopuł. W ramach inwestycji powstanie także 80 miejsc parkingowych.

Dumą dworca są historyczne elementy, które zostaną zachowane i odnowione. Należą do nich fragment ściany wyłożony porcelaną z fabryki z Ćmielowa oraz betonowy słup i część ławki.

Weronika Kępa

Dodatkowe informacje

 • Miejsce Kielce
 • Katalog wideo 2019-07-17-3

Ćmińsk: Poszukiwani świadkowie wypadku

środa, 17 lipca 2019 13:10 Napisał

Kieleccy policjanci poszukują świadków wypadku drogowego, do którego doszło 18 czerwca w Ćmińsku.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że około godziny 13 kierujący motocyklem zderzył się z 70- latkiem poruszającym się skuterem, a następnie oddalił w kierunku miejscowości Umer. W wyniku zdarzenia mężczyzna doznał obrażeń i został przewieziony do szpitala.

Wszystkie osoby, które były świadkami tego wypadku lub posiadają informacje pomocne w ustaleniu uczestnika zdarzenia, proszone są o kontakt z Wydziałem do spraw Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym przy ul. Kołłątaja 4 w Kielcach lub pod numerem telefonu 41-349-3740, 41-349-3720 bądź alarmowy 112.

Dodatkowe informacje

 • Miejsce Ćmińsk

"Over the limit"

piątek, 19 lipca 2019 11:55

Dodatkowe informacje

 • Miesjce KCK
 • Godzina 19:00
 • Cena biletów wstęp bezpłatny

Sandomierska przysięga Terytorialsów

środa, 17 lipca 2019 12:50 Napisał

W sobotę, 20 lipca, o godz. 10:30 na terenie 3. Sandomierskiego Batalionu Radiotechnicznego odbędzie się przysięga żołnierzy 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Eugeniusza Gedymina Kaszyńskiego ps. „NURT”. W obecności rodzin, przedstawicieli samorządu terytorialnego, kombatantów oraz mieszkańców, ślubowanie złoży 48 żołnierzy.

Przysięgę poprzedzi uroczysta Msza święta w kościele parafialnym pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sandomierzu o godz. 9. Uroczystości towarzyszyć będzie asysta honorowa wystawiona przez 10. Świętokrzyską Brygadę Obrony Terytorialnej im. mjr. Eugeniusza Gedymina Kaszyńskiego oraz Orkiestra Wojskowa z Krakowa. Dodatkowo będzie można zobaczyć sprzęt wojskowy będący na wyposażeniu brygady, który zaprezentują świętokrzyscy "terytorialsi” oraz zaczerpnąć informacji o tym,  jakie kroki należy podjąć, aby wstąpić do pododdziałów 10. Świętokrzyskiej  Brygady Obrony Terytorialnej.

Misją jednostki jest obrona i wspieranie społeczności województwa świętokrzyskiego. W czasie pokoju jej członkowie przeciwdziałają i zwalczają skutki klęsk żywiołowych oraz prowadzą działania ratownicze w sytuacjach kryzysowych. W czasie wojny WOT będzie wsparciem wojsk operacyjnych w strefie działań bezpośrednich, a poza nią stanowić będzie siłę wiodącą.

Kim są nasi „terytorialsi”? To między innymi nauczyciele historii, w-f, wiedzy o społeczeństwie, urzędnicy państwowi z urzędów miasta, ZUS-u, uczniowie szkół średnich, studenci. Żołnierze 10ŚBOT są ludźmi młodymi, 66 procent ma 35 lat oraz mniej, a 28 procent - od 35 do 45 lat. Pośród 48 przysięgających w sobotę ochotników jest osiem kobiet.

To wyjątkowa przysięga, ponieważ wezmą w niej udział m.in. uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i studenci, którzy postanowili wakacje spędzić z WOT. Nowo zaprzysiężeni żołnierze w niedalekiej przyszłości zasilą powstający 102. Batalion Lekkiej Piechoty w Sandomierzu.

Przysięga wojskowa jest zwieńczeniem 16-dniowego szkolenia podstawowego,  które odbyło się na obiektach szkoleniowych poligonu w Nowej Dębie. Pod okiem doświadczonych instruktorów ochotnicy uczyli się  posługiwania  bronią, zasad zachowania na polu walki, udzielania pierwszej pomocy oraz topografii. „Szesnastka” to dopiero początek szkolenia „terytorialsów”, które odbywa się rotacyjnie w systemie weekendowym przynajmniej raz w miesiącu. 13 lipca miało miejsce powołanie żołnierzy rezerwy na 8-dniowe szkolenie wyrównawcze, adresowane do byłych żołnierzy zawodowych, po zasadniczej służbie wojskowej oraz przeszkoleniu wojskowym.

„Wakacje z WOT” to nowy projekt Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej realizowany przez 10. Świętokrzyską Brygadę Obrony Terytorialnej im. mjr. Eugeniusza Gedymina Kaszyńskiego. Pomysł jest ukłonem w stronę ochotników, którzy ze względu na trwającą naukę w szkołach ponadgimnazjalnych i na uczelniach wyższych nie mogą stawić się na szkolenia organizowane w trakcie trwania roku szkolnego czy akademickiego.

Dodatkowe informacje

 • Miejsce Sandomierz
Strona 1 z 2116