kibicuj
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: PGE Vive Kielce
online button
online button

Mimo wakacyjnej przerwy sporo w ostatnich dniach działo się wokół PGE VIVE.  Kielecki klub zmaga się z problemami finansowymi. "Żółto-biało-niebiescy" w swoim budżecie na nowy sezon mają dwuipółmilionową lukę. Prezes klubu, Bertus Servaas z wnioskiem o przekazanie dodatkowego finansowała zwrócił się do miasta. Prezydent Kielc, Wojciech Lubawski, na specjalnie zwołanej konferencji prasowej, poinformował jednak, że ratusz nie przekaże takiego wsparcia. Do całej sytuacji w specjalnym oświadczeniu w poniedziałek odniósł się zarząd kieleckiego klubu. Poniżej prezentujemy jego treść.

Dominic Niehoff został dyrektorem rozwoju do spraw sprzedaży w PGE VIVE Kielce. Przez sześć miesięcy poprzedniego sezonu odpowiadał on za sprawy marketingowe w Koronie Kielce. Zadaniem nowego dyrektora mistrzów Polski będzie poszukiwanie sponsorów oraz sprzedaż reklam, zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym.

Prezydent Kielc, Wojciech Lubawski we wtorek poinformował, że miasto nie przekaże czterech i pół miliona złotych dla PGE VIVE. Przypomnijmy, o dodatkowe pieniądze wnioskował prezes kieleckiego klubu, Bertus Servaas. Holender w rozmowie z naszym radiem poinformował, że po uzgodnieniach z prezesem PGNiG Superligi, klub od miasta oczekiwał wsparcia w kwocie dwóch i pół miliona. - Decyzję przyjąłem z pokorą. Jako prezes klubu mogę przedstawiać tylko prośby, mój punkt widzenia. Z nim oraz moją argumentacją widocznie nie wszyscy muszą się zgadzać - zaznaczał Servaas.

Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej, prezydent Kielc, Wojciech Lubawski poinformował, że miasto nie da 4,5 mln zł PGE VIVE Kielce. O dodatkowe pieniądze wnioskował prezes klubu Bertus Servaas.

Michał Jurecki i Mateusz Jachlewski, zawodnicy PGE VIVE, po drugi zorganizowali obóz dla młodych adeptów szczypiorniaka. W tegorocznej edycji bierze udział osiemdziesiąt jeden osób, czyli o dwadzieścia więcej niż w premierowej odsłonie. Miejscem campu są Rudki koło Nowej Słupi. Młodzi sportowcy w poniedziałek trenowali w Hali Legionów.

PGE VIVE potrzebuje czterech i pół miliona złotych do uregulowania zaległości finansowych. Prezes klubu, Bertus Servaas, z prośbą o udzielenie wsparcia w takiej kwocie zwrócił się do władz miasta. - Stawiam pytanie, na jakim poziomie chcemy mieć piłkę ręczną w Kielcach. Jeśli na takim, jak obecnie, musimy otrzymywać pomoc od miasta na poziomie około pięciu milionów złotych. Oczywiście nie chcę nikogo do tego zmuszać. Jeśli decyzja będzie niekorzystna, ja to zrozumiem, ale każdy może domyślić się, jakie będą tego konsekwencje - powiedział w rozmowie z naszym radiem Servaas.

Strona 1 z 70

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna