Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Wyświetlenie artykułów z etykietą: Senior

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

Hulajnoga konkurs 700x200

Hulajnoga konkurs 300x250

Kolejny Senior Show

sobota, 27 kwietnia 2019 14:24

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach zaprasza na kolejną edycję Senior Show, która odbędzie się w sobotę, 27 kwietnia o godzinie 17 w Sali Lustrzanej  WDK.

Około 1,8 mln zł to kwota, która w tym roku trafiła do województwa świętokrzyskiego na realizację programu Senior+. Przypomnę, że w ramach tej inicjatywy powstają dzienne domy i kluby dla osób starszych. Przy pomocy rządowych dofinansowań gminy i powiaty mogą tworzyć tego typu placówki. W przyszłym roku do naszego regionu funduszy ma trafić dwa razy więcej.

Pieniądze na domy i kluby dla seniorów

piątek, 30 czerwca 2017 14:14

1,8 miliona złotych trafiło do świętokrzyskich samorządów na realizację rządowego programu Senior+. W ramach projektu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej utworzone zostaną w regionie kolejne cztery Dzienne Domy Seniora i pięć Klubów Seniora. Ponadto pięć wcześniej istniejących tego typu placówek uzyskało dofinansowanie na swoją dalszą działalność. Nowe domy lub kluby powstaną między innymi w gminach Zawichost, Włoszczowa, Zagnańsk czy Bieliny.

Rady osób starszych, uniwersytety trzeciego wieku, koła zainteresowań – taką aktywność promują podczas kampanii „Bezpieczny i aktywny senior”. To ogólnopolska akcja informacyjna, do której przyłączyło się także województwo świętokrzyskie. Urzędnicy i społecznicy chcą zerwać z wizerunkiem nudnej, smutnej i zamkniętej w czterech ścianach osoby starszej.

Ruszyła Świętokrzyska Karta Seniora

środa, 21 września 2016 16:03

Ludzie dojrzali mniej zapłacą za określone usługi czy dostęp do kultury. Uruchomiona została Świętokrzyska Karta Seniora, która upoważnia do skorzystania ze specjalnych ulg i uprawnień. Na razie marszałek województwa podpisał kilka porozumień z pierwszymi partnerami.

Konto dla seniora

poniedziałek, 25 listopada 2013 15:05

Narodowy Bank Polski zachęca do zakładania kont i korzystania z kart płatniczych. W Kielcach odbyło się spotkanie inaugurujące w województwie świętokrzyskim ogólnopolski program „Akademia – dostępne finanse”.

Strona 1 z 2