Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: Zbigniew Ziobro

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


Zmiany dla dobra rodziny

piątek, 16 marca 2018 07:57

Ministerstwo Sprawiedliwości przedstawiło projekt reformy prawa rodzinnego. – Zmienią się przede wszystkim kwestie związane z egzekwowaniem prawa alimentacyjnego. Wprowadzimy rozwiązanie przyspieszające przyznawanie alimentów, a także gwarancję prawa do dziecka dla obojga rodziców, rodzinne postępowanie informacyjne i ochronę dzieci przed przemocą. To główne założenia, które będą kluczowe w tym projekcie. Mam nadzieję, że w krótkim czasie te przepisy zostaną wdrożone – powiedział Mariusz Gosek, sekretarz generalny Solidarnej Polski, dyrektor biura parlamentarnego posła Zbigniewa Ziobry i senatora Jacka Włosowicza w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Miliony dla OSP. Druhowie kupią nowy sprzęt

poniedziałek, 19 lutego 2018 13:21

5,5 miliona złotych to kwota jaka trafi do świętokrzyskich Ochotniczych Straży Pożarnych w ramach programu „Fundusze Sprawiedliwości”. Właśnie ruszył nabór wniosków, które druhom pozwolą uzyskać dofinansowania. Dodatkowe pieniądze, którymi dysponuje Ministerstwo Sprawiedliwości wydane będą na nowy sprzęt wykorzystywany na przykład podczas akcji ratowniczych.

Dziś w Kielcach miało miejsce przekazanie środków dla ochotniczych straży pożarnych z funduszu Ministerstwa Sprawiedliwości. Świętokrzyskie OSP dostały wsparcie w wysokości 5,5 miliona złotych. – Zadaniem "Funduszu Sprawiedliwości" jest pomoc osobom pokrzywdzonym i przekazywanie wsparcia dla osób osadzonych na resocjalizację i rozwój. Podjąłem jednak bezprecedensową decyzję, by skierować te środki w zupełnie innym kierunku, a mianowicie do OSP. To właśnie one w większości pojawiają się jako pierwsze na miejscu wypadków drogowych – powiedział Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwośc i i poseł ziemi świętokrzyskiej w audycji Gość Radia eM, którą poprowadziła Katarzyna Bernat.

Około czterech tysięcy spraw wpłynęło do kieleckiego biura poselskiego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro w ostatnich dwóch latach. Dotyczyły one problemów karnych, gospodarczych i społecznych.

Ziobro: „Psychopatów trzeba izolować”

poniedziałek, 31 lipca 2017 13:09

5 i 10 lat pozbawienia wolności to kara dla dwóch mężczyzn z Bogorii, którzy dopuścili się śmiertelnego pobicia 62-latka. Sprawa dotyczy wydarzeń sprzed roku a niedawno rozstrzygnęła się w Sądzie Okręgowym w Kielcach. Według prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry czyn został niewłaściwie sklasyfikowany.

Od piątku (04.03) Zbigniew Ziobro będzie ministrem sprawiedliwości i prokuratorem generalnym. - W latach 2005-2007, kiedy Prawo i Sprawiedliwość współtworzyło koalicję rządzącą a Zbigniew Ziobro był również ministrem sprawiedliwości i odpowiadał za sprawy sądownictwa – to jeżeli sięgniemy do statystyk (CBOS) okazuje się, że zarówno wzrost zaufania do wymiaru sprawiedliwości był znaczny a z drugiej strony ilość popełnianych przestępstw w ciągu dwóch lat spadła o ¼ - mówi Jacek Włosowicz senator z ramienia Zjednoczonej Prawicy. 

Strona 1 z 2

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna