Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: Narodowe Czytanie

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

II Narodowe Czytanie Pisma Świętego

piątek, 13 kwietnia 2018 11:11

15 kwietnia rozpoczyna się X Tydzień Biblijny, którego hasłem są słowa: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Tego samego dnia odbędzie się II Narodowe Czytanie Pisma Świętego. - Chodzi o to, abyśmy uświadomili sobie, że Biblia jest Księgą daną wspólnocie Kościoła i wspólnocie wszystkich Polaków. Mówi się bowiem bardzo często, że stanowi ona kod kulturowy Europy, a więc fundament na którym cała cywilizacja europejska jest zbudowana. Dlatego chcemy podkreślać i przypominać o konieczności wspólnotowego pochylenia się nad Pismem Świętym - mówił ks. dr Tomasz Siemieniec, wykładowca Pisma Świętego w WSD w Kielcach podczas audycji "Prawdę mówiąc" Katarzyny Bernat.

W sobotę (3.09) w całej Polsce odbyło się Narodowe Czytanie powieści „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. W Kielcach książka noblisty czytana była m. in. w Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II. 

Kielce czytają Sienkiewicza

piątek, 02 września 2016 12:20

W sobotę (3.09) w kilku instytucjach w mieście odbędzie się Narodowe Czytanie powieści „Quo vadis”. Na spotkanie z literaturą zaprasza między innymi Wojewódzki Dom Kultury, Wojewódzka Bibliotek Publiczna oraz Dom Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II. 

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna