Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: holocaust

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


Polacy nie są odpowiedzialni za Holocaust

wtorek, 30 stycznia 2018 10:58

- Zarówno mnie, jak i całe kierownictwo Instytutu Pamięci Narodowej zaskoczyło to, jaka burza rozpętała się wokół nowelizacji ustawy o IPN, w której znalazł się zapis zakazujący używania sformułowania "polskie obozy zagłady". Jest to dla mnie zdumiewające, ponieważ to, co zostało ujęte w ustawie jest prawdą. Nie było polskich obozów śmierci. Polacy nie są odpowiedzialni za holocaust - powiedziała Dorota Koczwańska-Kalita, naczelnik kieleckiej delegatury IPN w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Jak Polacy pomagali Żydom

wtorek, 04 października 2016 14:22

Jakie relacje panowały między ludnością polską, a żydowską w czasach II wojny światowej i w jakim stopniu udało się je zbadać? Nad tym problemem pochylają się uczestnicy dwudniowej konferencji naukowej „Kto ratuje jedno życie – ratuje cały świat”, która odbywa się w Chmielniku.

Projekcją filmu "Historia Ireny Sendlerowej" rozpoczęło się spotkanie z Janiną Zgrzembską, córką Sendlerowej i Andrzejem Wolfem, reżyserem obrazu. Nie zabrakło ciekawych historii z życia bohaterki.

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna