Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: powstanie styczniowe

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


Powstanie Styczniowe. Zryw wolnych Polaków

poniedziałek, 29 stycznia 2018 15:32

W tym roku przypada 155 rocznica Powstania Styczniowego był to zryw niepodległościowy, który na lata wpłynął na świadomość i tożsamość narodową Polaków. Ważną areną tamtejszych wydarzeń był region świętokrzyski.

Bez powstania z 1863 nie byłoby wolności w 1918

niedziela, 21 stycznia 2018 13:59

Tradycyjny Marsz Pamięci, uroczysta msza święta w klasztorze na Karczówce i Apel Pamięci z połączony z salwą honorową. Tak kielczanie uczcili pamięć o powstaniu styczniowym, które wybuchło 155 lat temu.

W najbliższą niedzielę, 22 stycznia, w klasztorze Pallotynów na Karczówce odbędą się uroczystości związane z obchodami 154. rocznicy wybuchu powstania styczniowego. W tegorocznym programie wydarzenia znalazły się: marsz pamięci na Karczówkę szlakiem Powstańców, uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny odprawiana w kościele p.w. św. Karola Boromeusza, salwa honorowa i Apel Pamięci przy pomniku powstańców styczniowych na Karczówce.

Oddali hołd powstańcom

niedziela, 24 stycznia 2016 15:06

Marsz Pamięci, uroczysta msza święta i Apel Pamięci z salwą honorową. Tak w Kielcach wyglądały obchody 153 lecia powstania styczniowego połączone z 100 rocznicą pierwszej polowej mszy na Karczówce.

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO STUDIO eM

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna