Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: Kielce dla Syrii

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


Ponad 154 tysiące złotych na pomoc dla syryjskich dzieci, zamieszkujących tereny objęte wojną, udało się zebrać wolontariuszom podczas trwającej cztery miesiące akcji "Kielce dla Syrii". Środki zostaną przeznaczone na organizację turnusów terapeutycznych w Libanie i edukację ponad tysiąca najmłodszych ofiar wojny.

 

Wystawią spektakl aby pomóc syryjskim dzieciom

poniedziałek, 10 września 2018 14:29

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie organizuje pokazy spektakli pt. „Calineczka”, przygotowanych przez nauczycieli i rodziców uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 8 w Kielcach. Odbędą się one w KCK we wtorek (11.09) o godzinie 8.30, 11:00 oraz 13:30. Obejrzy je niemal 2 tysiące uczniów kieleckich szkół podstawowych. Dochód z przedstawienia zostanie w całości przekazany na cel „Akcji – pomoc dla dzieci z Syrii ofiary wojny”. Jest to kolejna odsłona akcji „Kielce dla Syrii”, która rozpoczęła się maju tego roku.

Kielce pomagają. Wizyta biskupa z Syrii

piątek, 07 września 2018 19:01

Cały czas trwa akcja „Kielce dla Syrii”, w ramach której mieszkańcy naszego miasta niosą pomoc krajowi zrujnowanemu przez wojnę. W piątek, stolicę województwa świętokrzyskiego odwiedził biskup Antoine Chbeir, biskup Latakii.

Wykonali linoryty i pomogli syryjskim dzieciom

piątek, 24 sierpnia 2018 14:54

Na kieleckim Rynku odbyły się plenerowe warsztaty drukowania kartek z linorytu na specjalnej masie drukarskiej. Podczas zajęć każdy mógł samodzielnie wykonać pocztówkę i zabrać na pamiątkę. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach akcji "Kielce dla Syrii".

Zrobią linoryty i pomogą Syrii

piątek, 10 sierpnia 2018 09:28

Trwa akcja Kielce dla Syrii. 24 sierpnia na kieleckim Rynku będzie się odbywać kolejna impreza, podczas której wolontariusze Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie będą zbierać pieniądze do puszek. Organizatorzy liczą na hojność uczestników.

Kielce dla Syrii

środa, 13 czerwca 2018 14:26

W najbliższą sobotę 16 czerwca, na dziedzińcu OMPiO, zlokalizowany będzie punkt zadaniowy gry miejskiej, która jest jedną z atrakcji festynu rodzinnego organizowanego przez kielecki MOPR w ramach Akcji Prezydenta Miasta Kielce dla Syrii. Głównym miejscem festynu będzie Rynek w godzinach 11-14.