Na antenie: Letnie Studio eMki
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: Pogrom Kielecki

Na antenie: Letnie Studio eMki
online button
online button

Marsz Pamięci i Modlitwy przy pomniku "Menora" rozpoczął główne uroczystości obchodu 72 rocznicy pogromu kieleckiego. Po przemówieniach uczestnicy przeszli przed kamienicę przy ulicy Planty 7, gdzie odczytano nazwiska 46 ofiar i odsłonięto tablice w bruku przed budynkiem poświęcone ich pamięci.

 

W Kielcach odbyły się obchody 72 rocznicy pogromu żydowskiego. Dziś w samo południe przedstawiciele różnych instytucji uroczyście złożyli kwiaty przed tablicą upamiętniającą ofiary, która znajduje się przy ulicy Planty 7. Całe wydarzenie odbywało się w ciszy.

 

72 lata od tragedii

wtorek, 03 lipca 2018 07:00

W ramach obchodów 72. rocznicy tragicznych wydarzeń w Kielcach w 1946 r.,  Świętokrzyski Urząd Wojewódzki, Urząd Miasta Kielce, Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Kielcach,  Uniwersytet Jana Kochanowskiego, Archiwum Państwowe w Kielcach, Muzeum Historii Kielc a także NSZZ „Solidarność” Region Świętokrzyski zapraszają na cykl wydarzeń „Pamięć Pokoleń”.

72 rocznica pogromu kieleckiego

czwartek, 28 czerwca 2018 10:17

Główne obchody tegorocznej, 72. rocznicy pogromu kieleckiego, odbędą się 4 lipca, i będą miały formę Marszu Pamięci i Modlitwy. Towarzyszące rocznicy spotkania: dyskusje, koncerty, spotkania autorskie, będą odbywać się od 1 do 8 lipca.

IPN w rocznicę pogromu

poniedziałek, 02 lipca 2018 10:24

W ramach obchodów 72. rocznicy tragicznych wydarzeń w Kielcach w 1946 r., Świętokrzyski Urząd Wojewódzki, Urząd Miasta Kielce, Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Kielcach, Uniwersytet Jana Kochanowskiego, Archiwum Państwowe w Kielcach, Muzeum Historii Kielc a także NSZZ „Solidarność” Region Świętokrzyski zapraszają na cykl wydarzeń pt. „Pamięć Pokoleń”.

Oko w oko z lokalną historią

środa, 13 grudnia 2017 01:39

Teatr im. Stefana Żeromskiego przygotowuje sztukę nowoczesną pt. „1946”. Artyści powrócą do tragicznego wydarzenia sprzed 71 lat, do którego doszło przy ul. Planty. Przypomnijmy, że zginęło wówczas 37 Żydów i 3 Polaków. Kontrowersyjny i nie do końca wyjaśniony pogrom kielecki wciąż jest tematem gorących dyskusji.

Strona 1 z 4

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna