Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Wyświetlenie artykułów z etykietą: pożar

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

Hulajnoga konkurs 700x200

Hulajnoga konkurs 300x250

Policjanci z Końskich ewakuowali 80-letnią kobietę z płonącego domu,  w którym poddasze zajął ogień. Nieświadomą niebezpieczeństwa kobietę mundurowi wynieśli z domu i zapewnili opiekę rodziny.

– Sytuacja wygląda dramatycznie – mówi Radiu eM Kielce Roman Wróblewski, zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Kielce. W tej chwili w lasach w części naszego województwa obowiązuje najwyższy, trzeci stopień zagrożenia pożarowego. Na pozostałym obszarze to zagrożenie również jest znaczne. Służby apelują o ostrożność.

Co roku w wiosnę nasila się problem wypalania traw. Choć to praktyka niezgodna z prawem i wiąże się z ryzykiem kar, a także ogromnym niebezpieczeństwem powstania groźnego pożaru, to część rolników i tak to robi. Po co i czy ma to jakiś sens?

Grill… w samochodzie

poniedziałek, 16 kwietnia 2018 11:02

W sobotni wieczór pińczowscy policjanci podjęli interwencję dotyczącą palącego się auta. Okazało się, że w samochodzie znajdował się… grill wypełniony rozżarzonymi pozostałościami węgla drzewnego.

Pożar trawy i śmierć mężczyzny

środa, 11 kwietnia 2018 18:52

Pożar trawy i śmierć człowieka  w Bodzechowie (powiat ostrowiecki). Badane są okoliczności zdarzenia. Póki co nie wiadomo, czy zgon mężczyzny, którego znaleziono w pobliżu ognia ma związek z pożarem.

Nie wypalaj traw!

środa, 11 kwietnia 2018 10:24

Aż 83 pożary traw odnotowano tylko w jednym dniu w województwie świętokrzyskim. W skali tygodnia te liczby są znacznie większe.  Strażacy apelują i przypominają o zagrożeniach jakie niesie za sobą podpalanie nieużytków i łąk.

Strona 1 z 3