STARCOM MULTI (7)

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Mateusz Żelazny
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: wystawa

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Mateusz Żelazny
online button
online button

Świat Klocków w Muzeum Zabawek

poniedziałek, 14 maja 2018 14:13

Jakimi klockami bawiły się dzieci 100 lat temu? Jak zmieniały się te zabawki przez dziesięciolecia? Na te i wiele innych pytań odpowie wystawa „Kolorowy świat klocków”, której premiera już 25 maja w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach.

Biskup kielecki, Jan Piotrowski uroczyście otworzył wystawę „Naród Niezłomny” w Muzeum Diecezjalnym w Kielcach. Ekspozycję stanowią m.in. unikatowe obrazy, broń i stroje.

Kobiety pomagające powstańcom, łączniczki Armii Krajowej, czy wywiadowczynie – to tylko niektóre bohaterki wystawy „Kobiety Niepodległe”, której otwarcie miało miejsce 2 maja na Wzgórzu Zamkowym w Kielcach.

Kwiecień jest miesiącem pamięci narodowej. Z tej okazji Starostwo Powiatowe w Kielcach otworzyło wystawę pt. „II wojna światowa na Kielecczyźnie”. Została ona wypożyczona z Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich. Na planszowej ekspozycji zaprezentowane zostały najważniejsze wydarzenia z okresu okupacji niemieckiej, udokumentowane fotografiami, mapami czy artykułami z ówczesnej prasy.

Zdjęcia z frontu

wtorek, 20 marca 2018 11:23

Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach otworzy wystawę pt. „Sztuka fotoreportażu – zdjęcia Newshy Tavakolian”. Zobaczymy na niej relacje z wydarzeń ostatnich dwóch dekad na Bliskim Wschodzie, które wykonała fotoreporterka wojenna pochodząca z Teheranu. Tavakolian karierę rozpoczęła w 1999 roku jako osiemnastoletnia dziewczyna. Następnie, wykonywała fotografie w Iraku, Libanie, Syrii czy Pakistanie. - Wystawa jest propozycją dla entuzjastów dobrej fotografii – mówi Michał Sierlecki, koordynator ekspozycji.

[FOTO]Bukieciarz bohaterem wystawy w IDK

sobota, 17 marca 2018 19:09

Instytut Designu w Kielcach otworzył nową wystawę czasową pt. „Salve!”. W tamtejszej galerii zapoznamy się z postacią Wojciecha Salwy, bukieciarza z przełomu XIX i XX wieku, który swoimi kompozycjami poruszał serca Henryka Sienkiewicza, Heleny Modrzejewskiej oraz klientów swoich łódzkich kwiaciarni.

Strona 1 z 7

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna

STARCOM MULTI (7)