Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: Instytut Pamięci Narodowej

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


"Czy polskość to nienormalność? Pytania o specyfikę historii Polski w "długim wieku XIX" (1795-1918). To tytuł wykładu prof. Andrzeja Nowaka z Instytutu Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego, który zainaugurował konferencję naukową "Na stos rzuciliśmy nasz życia los...". W dwudniowym wydarzeniu zorganizowanym w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości będzie uczestniczyło 26 prelegentów reprezentujących 17 instytucji naukowych z całej Polski.

 

Historię polskiej wsi w okresie II wojny światowej pod dwiema okupacjami przedstawia portal edukacyjny martyrologiawsipolskich.pl, który działa od dzisiaj na stronie internetowej Instytutu Pamięci Narodowej. Autorami projektu są Instytut Pamięci Narodowej i Muzeum Wsi Kieleckiej.

 

Wykład o pogromie

środa, 04 lipca 2018 18:24

„Pogrom Żydów w Kielcach 4 lipca 1946 w świetle najnowszych badań i literatury przedmiotu. Analiza krytyczna” – to tytuł wykładu, który zakończył cykl wydarzeń zorganizowanych przez Instytut Pamięci Narodowej w ramach rocznicy wydarzeń z lipca 1946 roku.

O relacjach polsko-żydowskich w IPN

wtorek, 03 lipca 2018 12:43

O polskiej pomocy Żydom w czasie II wojny światowej debatowali historycy  w Centrum Edukacyjnym Instytutu Pamięci Narodowej „Przystanek Historia” w Kielcach. Konferencja ma przybliżyć opinii publicznej fakty o heroicznej postawie Polaków pod okupacją niemiecką.

IPN w rocznicę pogromu

poniedziałek, 02 lipca 2018 10:24

W ramach obchodów 72. rocznicy tragicznych wydarzeń w Kielcach w 1946 r., Świętokrzyski Urząd Wojewódzki, Urząd Miasta Kielce, Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Kielcach, Uniwersytet Jana Kochanowskiego, Archiwum Państwowe w Kielcach, Muzeum Historii Kielc a także NSZZ „Solidarność” Region Świętokrzyski zapraszają na cykl wydarzeń pt. „Pamięć Pokoleń”.

Wystawa „Ojcowie Niepodległości” w IPN

piątek, 22 czerwca 2018 17:08

Dziś w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” odbyło się uroczyste otwarcie wystawy „Ojcowie Niepodległości”. Prezentuje ona sylwetki sześciu mężów stanu, którzy przyczynili się do odzyskania przez Polskę wolności.

Strona 1 z 14

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna