Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
POGODA
KIELCE
BUSKO-ZDRÓJ
KIELCE
Zwrot podatków
KOŚCIÓŁ

GALERIA

PUBLICYSTYKA
CIEKAWOSTKI
AKADEMIA FINANSÓW
AUDYCJE RADIOWE
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 45.

MIASTO

Co dalej z Marmurami?

poniedziałek, 10 lutego 2014 09:55 / Autor:

Senatorowie głosami Platformy Obywatelskiej odrzucili projekt ustawy, która miała rekompensować dużym przedsiębiorstwom straty finansowe przy budowie autostrad. Jedną z tych firm są Kieleckie Kopalnie Surowców Mineralnych.

Ustawa senatorów dawała szansę na odzyskanie 62mln zł, jakie KKSM straciły przy budowie autostrady A2, jako podwykonawca Dolnośląskich Surowców Skalnych. Do tej pory realizowana jest ustawa, która pozwala na odzyskanie straconych pieniędzy tylko przez mniejsze firmy, ale została zakwestionowana przez Trybunał Konstytucyjny, ponieważ czyni różnicę między podmiotami dużymi a małymi.

- Przedstawiciel rządu przekonał senatorów, by poczekali na rozwiązanie rządu, które ma być kompleksowe i uwzględniać roszczenia firm. Tyle, ze kasa Dyrekcji jest już pusta, bo tysiące firm odebrały swoje należności – mówi senator Krzysztof Słoń. - Gdybyśmy przegłosowali ustawę, mielibyśmy argument w batalio o oddalenie wniosku o zmianę upadłości układowej na likwidacyjną Kopalni – mówi senator.

Senator dodaje, że trwa jednocześnie postępowanie wyjaśniające w sprawie przejęcia KKSMu przez DSS, po której to prywatyzacji sytuacja Marmurów drastycznie się pogorszyła.

Nowy numer!
27/2020 27/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ