kibicuj
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: Bartłomiej Dorywalski
online button
online button

Zastrzeżenia do realizacji budżetu województwa przedstawił w Radiu eM Kielce dr Bartłomiej Dorywalski, radny sejmiku województwa z PiS. – Zwróciliśmy uwagę na przykład na poziom dochodów z PIT i CIT. Jeśli chodzi o PIT wzrósł o około 5 mln zł. Jednak wzrost ten spowodowany jest polityką finansową rządu Zjednoczonej Prawicy, a nie działaniami samorządu województwa świętokrzyskiego – zaznacza dr Bartłomiej Dorywalski.

20-lecie województwa świętokrzyskiego

środa, 25 kwietnia 2018 10:53

- Pod względem rozwoju  gospodarczego  niestety nasze województwo dalej jest w "ogonie"  Europy. Oznacza to, że musimy ciężko pracować - powiedział dr Bartłomiej Dorywalski, radny sejmiku województwa świętokrzyskiego Prawa i Sprawiedliwości podczas Porannej Audycji "Prawdę mówiąc" Katarzyny Bernat.  Samorządowiec nie ukrywa jednak, że przez ostatnie dwadzieścia lat w naszym regionie nie zabrakło też dziedzin, które się rozwinęły - Jest wiele pozytywnych rzeczy. Korzystne zmiany zaszły między innymi w obszarze kultury,  infrastruktury, czy sportowym - wymieniał radny.

Kłopotów z Siecią Szerokopasmową Województwa Świętokrzyskiego ciąg dalszy. Firma, która jest operatorem publicznej infrastruktury mającej dostarczać szybki internet nie wywiązuje się z postanowień umowy. Przede wszystkim nie płaci w terminie za dzierżawę urządzeń.

Od początku aktualnej kadencji sejmiku województwa jednym z większych zainteresowań radnych był projekt sieci szerokopasmowej dla Polski Wschodniej. – Skupia on naszą uwagę z tego względu, że były dokonywane dość duże operacje prawne budzące nasze wątpliwości. Zarząd województwa je rozwiewał. Tymczasem nagle, na koniec kadencji marszałek informuje, że operator nie reguluje w terminie czynszu dzierżawnego. Oznacza to, że nie wpłacił na rzecz województwa kwoty ponad miliona złotych netto. Po raz pierwszy przyznano rację o nieprawidłowym i niegospodarczym zarządzaniem siecią – powiedział radny Prawa i Sprawiedliwości w sejmiku Bartłomiej Dorywalski w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Czy naprawę fontanny przy Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym możemy nazwać tworzeniem terenów inwestycyjnych? Jak mówi radny sejmiku dr Bartłomiej Dorywalski takie zadanie zostało ukryte w niejasnych uchwałach dotyczących zmiany wydatkowania samorządowych pieniędzy. - Ja nie sądzę, żeby remont fontanny był jedną z najważniejszych inwestycji tego województwa. Natomiast zauważyłem, że władze skupiają się właśnie na takich zadaniach i sprytnie ukrywają je pod płaszczykiem chociażby tworzenia kompleksowych terenów inwestycyjnych i chciałem, żeby ta sprawa ujrzała światło dzienne - powiedział radny sejmiku w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat.

Słabo wydajemy unijne pieniądze

czwartek, 01 lutego 2018 14:55

Ogólnopdostępne rankingi pokazują, że świętokrzyskie jest na szarym końcu w kraju w kwestii wykorzystania funduszy z Regionalnego Programu Operacyjnego. - Urząd Marszałkowski odpiera zarzuty twierdząc, że wcale nie jest tak źle. Ocena, w którym punkcie się znajdujemy zależy od tak zwanego systemu SL 2014. Określony w nim jest na przykład poziom kontraktowania. Problem w tym, że ministerstwo go stosuje i tego samego wymaga od Urzędu Marszałkowskiego. Ten jednak twierdzi, że jest on zły, a pod uwagę należy brać preumowy. Tymczasem nie funkcjonują one w tym systemie - mówi dr Bartłomiej Dorywalski, radny Prawa i Sprawiedliwości w sejmiku.

Strona 1 z 3

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna