Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: modlitwa

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

Akatyst ku czci św. Józefa

poniedziałek, 19 marca 2018 09:56

Akatyst ku czci św. Józefa wykonany zostanie dziś podczas Sumy Odpustowej o godz. 18.00 w kościele św. Józefa Oblubieńca NMP w Kielcach - Niewachlowie.

Orszak św. Mikołaja w Daleszycach

środa, 06 grudnia 2017 12:00

I doczekaliśmy się - dziś wspomnienie Świętego Mikołaja. Z tej okazji w parafii św. Michała Archanioła w Daleszycach przygotowano miłą niespodziankę.

 

Modlitwa różańcowa ma wielką siłę. Życie człowieka, bieg historii nie zmienia się tylko poprzez decyzje ważnych ludzi, polityków czy rzeczy wynikające z ludzkiego rozumu – życie zmienia się dzięki Panu Bogu. Tak jak podczas bitwy pod Lepanto zatrzymano inwazję muzułmańską na Europę, tak jak Maryja w Fatimie mówi nam o wielkiej mocy modlitwy różańcowej, podobnie w Gietrzwałdzie, tak widzimy, że ta modlitwa jest ratunkiem człowieka od każdego niebezpieczeństwa – powiedział w studiu Radia eM wikariusz generalny diecezji kieleckiej ks. Dariusz Gącik.

Przed nami Tydzień Modlitw o Jedność

czwartek, 12 stycznia 2017 16:36

„Pojednanie – miłość Chrystusa przynagla nas” – pod takim hasłem będzie przebiegał w tym roku Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Tradycyjnie chrześcijanie różnych wyznań będą spotykać  się na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach i konferencjach.

Jubileuszowy Dzień Judaizmu w Kielcach

czwartek, 12 stycznia 2017 07:10

Kielce staną się miejscem 20. Ogólnopolskiego Dnia Judaizmu. Tradycyjnie, wydarzenie zaplanowano na 17 stycznia. Hasłem tegorocznego spotkania są słowa: „Uwiodłeś mnie, Panie, a ja pozwoliłem się uwieść” (Jer. 20,7). 

 

 

Modlitwa w 35. rocznicę

wtorek, 13 grudnia 2016 19:26

W 35. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w kieleckiej katedrze zgromadzili się przedstawiciele związków zawodowych, duchowni oraz lokalne władze. Zebrani modlili się w intencji ojczyzny oraz tych, którzy poświęcili zdrowie lub życie sprzeciwiając się komunistycznemu reżimowi. - Ta intencja jest szczególnie ważna w sytuacji, gdy pojawiają się w Polsce ludzie, którzy próbują przekonywać, że było to takie „kulturalne wydarzenie” i nic szczególnego na ulicach Polski się nie działo. Tym bardziej trzeba pamiętać o tych prawie stu osobach, dla których stan wojenny oznaczał ofiarę ze swojego życia – mówił do zebranych na początku Mszy świętej ks. Adam Kędzierski, proboszcz parafii katedralnej w Kielcach.

Strona 1 z 3

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna