Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: wolyn

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

Milczącym Marszem Pamięci uczcili kielczanie ofiary ludobójstwa na Wołyniu dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na Polakach. Uroczystości zakończyły się na Cmentarzu Partyzanckim przed Pomnikiem Katyńskim.

"Wołyń" w kinie Fenomen

czwartek, 11 lipca 2019 09:06

11 lipca, o godz. 18 w kinie "Fenomen" w Wojewódzkim Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach, odbędzie się kolejna projekcja w ramach VI edycji Kieleckiego Przeglądu Polskich Filmów Fabularnych „Historia w  filmie”, traktujących o najnowszej historii Polski. Widzom zostanie zaprezentowany film „Wołyń”  w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego. Słowo wstępne wygłosi Marek Jończyk, pracownik Biura Edukacji Narodowej Delegatury IPN w Kielcach.

Upamiętnią ludobójstwo na Wołyniu

poniedziałek, 08 lipca 2019 13:01

Msza Święta, milczący marsz pamięci i uroczystości na Placu Partyzanckim – tak będą wyglądały kieleckie obchody 76. rocznicy ludobójstwa na Wołyniu. Początek w środę o godzinie 18.

Misja Wołyń

czwartek, 06 grudnia 2018 08:15

„Misja Wołyń” - pod takim tytułem w najbliższy czwartek w Centrum Edukacyjnym IPN "Przystanek Historia" odbędzie się spotkanie z Jackiem Burym, organizatorem akcji porządkowania polskich cmentarzy parafialnych, znajdujących się na terytorium dzisiejszej Ukrainy. Wydarzenie będzie kolejnym z cyklu "Kłopoty z historią".