Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: wspólnota

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

II Narodowe Czytanie Pisma Świętego

piątek, 13 kwietnia 2018 11:11

15 kwietnia rozpoczyna się X Tydzień Biblijny, którego hasłem są słowa: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Tego samego dnia odbędzie się II Narodowe Czytanie Pisma Świętego. - Chodzi o to, abyśmy uświadomili sobie, że Biblia jest Księgą daną wspólnocie Kościoła i wspólnocie wszystkich Polaków. Mówi się bowiem bardzo często, że stanowi ona kod kulturowy Europy, a więc fundament na którym cała cywilizacja europejska jest zbudowana. Dlatego chcemy podkreślać i przypominać o konieczności wspólnotowego pochylenia się nad Pismem Świętym - mówił ks. dr Tomasz Siemieniec, wykładowca Pisma Świętego w WSD w Kielcach podczas audycji "Prawdę mówiąc" Katarzyny Bernat.

Chrześcijańskie wartości w kinie

czwartek, 11 lutego 2016 09:26

Seans filmowy z ważnym przesłaniem – to pomysł wspólnoty Ruch Światło-Życie diecezji kieleckiej, która  w niedzielę 21 lutego b. r. o godz. 18:00, zaprasza do kina "Moskwa" na film zatytułowany "Powrót do domu". 

 

Ożywić zapał misyjny

niedziela, 31 maja 2015 06:36

Komisja Episkopatu Polski ds. Misji oraz Papieskie Dzieła Misyjne,  pragną ożywić zapał misyjny. W tym celu organizują IV Krajowy Kongres Misyjny, do którego przygotowuje się także diecezja kielecka. 

Jezus stawia wymagania

piątek, 20 marca 2015 15:23

Chrystus w swym nauczaniu jest wymagający. Ludziom,  z którymi się spotyka stawia konkretne wymogi wobec Boga i bliźniego.

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna