Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: Armia Krajowa

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

"Pokaż jAK ją kochasz"

czwartek, 14 lutego 2019 12:43

Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej oddział Łopuszno, Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Społecznych "Skała", Stowarzyszenie Świętokrzyskie Wspierania Inicjatyw Twórczych i Ochotnicza Straż Pożarna w Łopusznie zapraszają na uroczyste obchody 77 rocznicy powstania Armii Krajowej, które odbędą się 14 lutego w Łopusznie.

Rocznica zamachu na Frantza Wittka

piątek, 15 czerwca 2018 13:22

74 lata temu dokonano udanego zamachu na Frantza Wittka, agenta gestapo, który stał na czele siatki donosicieli. W Kielcach uczczono pamięć organizatorów brawurowej akcji.

Człowiek, który dokonał jednej z najbardziej spektakularnych ucieczek z Auschwitz–Birkenau - Kazimierz Piechowski nie żyje. Miał 98 lat.

Upamiętniliśmy żołnierzy AK

wtorek, 14 lutego 2017 12:22

„Światełko dla Armii Krajowej” zapłonęło dziś w Kielcach w dziesięciu miejscach związanych z działalnością AK. W ten sposób upamiętniliśmy 75. rocznicę przekształcenia Związku Walki Zbrojnej w tę formację.

Dr Tomasz Domański o utworzeniu AK

wtorek, 14 lutego 2017 09:13

- Kiedy generał Sikorski wydawał rozkazy dotyczące przemianowania Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową nikt nie słyszał na okupowanych ziemiach polskich o Walentynkach, ale dzięki temu, że dzień Świętego Walentego przypada na tę samą datę, co rocznica utworzenia AK, młodzieży łatwiej jest zapamiętać, kiedy doszło do tego ważnego historycznie wydarzenia - powiedział dr Tomasz Domański z kieleckiej delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Kapitan odszedł na wieczną wartę

czwartek, 05 maja 2016 12:32

W wieku stu lat zmarł kapitan Zygmunt Łuszczyński, pseudonim „Jola”. Był żołnierzem Armii Krajowej i uczestnikiem Powstania Warszawskiego.

Strona 1 z 2