Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: Zaduszki

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


Do zadumy, refleksji i modlitwy za wszystkich wiernych zmarłych skłania nas obchodzony 2 listopada w Kościele katolickim Dzień Zaduszny. Z tej okazji w Bazylice Katedralnej biskupi kieleccy Jan Piotrowski, Andrzej Kaleta i Marian Florczyk sprawowali mszę świętą, podczas której powierzali Bogu zmarłych Pasterzy z naszej diecezji.

 

Wszystkich Świętych i dzień Zaduszny

środa, 31 października 2018 15:02

Początek listopada to czas skłaniający nas do wspomnień o tych, którzy odeszli, a także okazja do refleksji nad własnym życiem.

Zaduszki w Filharmonii

wtorek, 30 października 2018 09:39

Zmarłym muzykom i pracownikom Filharmonii Świętokrzyskiej będą poświęcone Zaduszki muzyczne, które odbędą się 30 października o godzinie 18.30 w sali koncertowej Filharmonii. Podczas koncertu artyści będą wspominać szczególnie Zofię Zamojską-Pabich w pierwszą rocznicę jej śmierci.

Zaduszki Jazzowe na Wesołej 54

wtorek, 21 listopada 2017 09:34

W Centrum Duszpasterstwa Akademickiego „Wesoła54” w najbliższy czwartek odbędą się Zaduszki Jazzowe. – To już druga edycja tego wydarzenia. Rozpocznie się ono o 18.30 Mszą świętą w intencji zmarłych ze środowiska akademickiego Kielc. Po niej nastąpi nabożeństwo zatytułowane „Modlitwa Dźwiękiem” – zapowiedział ks. dr Rafał Dudała, rektor kościoła akademickiego św. Jana Pawła II w Kielcach w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Akademickie Zaduszki Jazzowe z Wesołą 54

piątek, 17 listopada 2017 09:06

Duszpasterstwo Akademickie Wesoła 54 organizuje wyjątkowe wydarzenie. 23 listopada odbędą się Akademickie Zaduszki Jazzowe.

Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych

czwartek, 02 listopada 2017 11:05

- Jest to wyraz jedności pomiędzy tym kościołem, który cieszy się pełnią zbawienia, kościołem świętych, o którym mówiliśmy i słuchaliśmy podczas uroczystości Wszystkich Świętych, kościołem, który my tworzymy, czyli kościołem pielgrzymującym  a kościołem „oczyszczającym się” , który stanowią ci, którzy zakończyli pielgrzymowanie na ziemi i oczekują na oczyszczenie win, by wejść  do chwały zbawionych  w Niebie – tak określił Dzień Zaduszny ks. dr Rafał Dudała, rektor Kościoła Akademickiego św. Jana Pawła II w Kielcach. Więcej na ten temat w audycji „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat.

Strona 1 z 2

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna