STARCOM MULTI (7)
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: Święta
online button
online button

Policyjne podsumowanie Wielkanocy

wtorek, 03 kwietnia 2018 09:45

Zakończyły się działania „Bezpieczny Weekend Wielkanoc 2018”. Podczas tej akcji na drogach województwa świętokrzyskiego doszło do 11 wypadków, w których nikt nie zginął, a rannych zostało 18 osób. Blisko 1600 funkcjonariuszy czuwających nad naszym bezpieczeństwem w ciągu ostatnich czterech dni zatrzymało do kontroli 36 nietrzeźwych kierujących.

Przy wspólnym, wielkanocnym stole spotkały się osoby niewidome i słabowidzące z Polskiego Związku Niewidomych Koło w Kielcach.  Na spotkaniu był obecny także ks. biskup Jan Piotrowski, który poświęcił przygotowane pokarmy.

Słodycze, różnego rodzaju dania mięsne – często tłuste i ciężkostrawne. Taka żywność trafia na świąteczny stół. Zdarza się, że nie potrafimy się oprzeć tym wszystkim smakołykom i… puszczają nam hamulce. Spożywamy wówczas dania kwasotwórcze, które najlepiej równoważyć alkalizującymi produktami.

Pomóżmy i my!

piątek, 08 grudnia 2017 12:59

Nie są im obojętne losy potrzebujących. Na swoim koncie mają już wiele akcji charytatywnych. Mowa o Zespole Szkół Informatycznych im. gen. Józefa Hauke Bosaka w Kielcach.  Już wkrótce w murach tej placówki odbędzie się kolejna edycja Świątecznej Loterii Fantowej. Tym razem cała społeczność szkolna chce pomóc  Amelce Gajęckiej –  niezwykłej wojowniczce, która każdego dnia walczy o lepsze jutro.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

czwartek, 07 grudnia 2017 09:25

Po raz kolejny Caritas Diecezji Kieleckiej organizuje Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.  W tym roku przygotowano około  80 tys. świec, które można nabywać w parafiach a także w Biurze Caritas przy Placu  Najświętszej Maryi Panny 1 w Kielcach.

Przed nami Diecezjalne spotkanie Kolędników Misyjnych.  Odbędzie się ono 28 stycznia  o godz. 10:00 w Bazylice Katedralnej w Kielcach. Podczas spotkania podsumowana zostanie działalność dzieci i młodzieży w okresie Świąt Bożego Narodzenia.

Strona 1 z 5

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna