Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»Na 4 łapy»Zamienię»Wyświetlenie artykułów z etykietą: Tokarnia

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


Bajkowy konkurs

wtorek, 20 listopada 2018 13:50

Muzeum Wsi Kieleckiej ogłasza konkurs na najpiękniejszą bajkę o wsi z zimowymi wątkami, którą zilustrują fotografie umieszczone na stronie Muzeum Wsi Kieleckiej na Facebooku.

Rozpoczął się kolejny etap konserwacji zabytkowego XVIII- wiecznego kościoła z Rogowa znajdującego się w Parku Etnograficznym w Tokarni. Zabiegom konserwatorów poddawana jest drewniana, barokowa ambona, podwieszona przy pilastrze oddzielającym prezbiterium od nawy.

 

Zbliża się 3. edycja Świętokrzyskiego Festiwalu Smaków. Dwudniowa impreza odbędzie się w najbliższą sobotę i niedzielę w Parku Etnograficznym w Tokarni. Organizatorzy, czyli Urząd Marszałkowski, redakcja „Echa Dnia” oraz Muzeum Wsi Kieleckiej, przygotowują dla odwiedzających skansen kiermasz regionalnych potraw, konkursy kulinarne oraz występy zespołów ludowych.

Operator i samorządowcy chcą kompromisu

piątek, 06 października 2017 15:48

Firma Orange Polska chce zmienić lokalizację dla 40-masztu sieci komórkowej, który pierwotnie miał stanąć w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Etnograficznego w Tokarni i domostw. To zadeklarowali w Kielcach przedstawiciele firmy. Przypomnijmy, ze usytuowanie planowanej inwestycji wzbudziło sporo kontrowersji. Na antenę nie zgadzali się pracownicy Muzeum Wsi Kieleckiej, któremu podlega skansen i lokalna społeczność.

Petycja w sprawie anteny. Mieszkańcy się nie poddają

poniedziałek, 02 października 2017 11:11

Mieszkańcy Tokarni i okolicznych miejscowości nadal protestują przeciwko planom inwestycyjnym firmy Orange Polska. Przypomnijmy, że operator zamierza wybudować wieżę kratową o wysokości 40 metrów na działce sąsiadującej z tamtejszym skansenem. Mieszkańcy starają się skłonić szefów przedsiębiorstwa do zmiany lokalizacji dla anteny. Teraz kierują do Orange Polska petycję. Podpisać się pod nią może każdy, kto nie zgadza się z planami operatora.

Zrekonstruowali wrześniowe walki

niedziela, 09 października 2016 15:35

Jak świętokrzyskie miasta i wsie broniły się przed hitlerowską agresją we wrześniu 1939 roku? Można się było o tym przekonać podczas widowiska historycznego, które odbyło się w niedzielę w Parku Etnograficznym w Tokarni.

Strona 1 z 4

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

Z Kulturą na Ty
Cieślak
TVS